Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’un transfer listesi

Başlığa bakıp transfer listesini falan yayınlayacağımı sanmayın. Eskisi gibi fazla açık vermiyorlar. Konyaspor’da çalışan Dostum Seyit Ali Gülcan, 2008-2009 sezonunda, “transfer çalışmaları sürüyor” haberiyle ilgili bir fotoğraf yayımladı. Meslektaşım Hüseyin Altay da, fotoğrafta bir ayrıntı gördü. Teknik Direktör Raşit Çetiner’in masasında duran bir kağıdın üzerinde isimler vardı. Yakınlaştırıp, biraz da bilgisayarda temizleyince bunun transfer listesi olduğu anlaşıldı. İsimleri gazetede yayımladı. Mehmet Ali Kuntoğlu yönetimi ve Çetiner şok olmuştu.

            Şimdi nerede böyle şans? Teknik Direktörün maç dışında yüzünü görmek mümkün değil ki odasında fotoğraf çekelim. Sezon başında ben birçok futbolcunun anlaşma haberini ilk kez yazdım ama şimdi malum nedenlerle bilgi alamıyoruz. Yönetimle arası iyi olan gazetecilere sesleniyorum: Lütfen kamuoyunu habersiz bırakmayın. Sonra ortalarda dönen ismin haddi hesabı olmuyor.

            Şimdi gelelim haberlere. Başkan Yardımcısı Selçuk Aksoy iki oyuncu alacaklarını açıklamış. Bir orta saha ve bir golcü. İkisinin alınması da Rangelov ve Hleb’in gönderilmesine bağlı. Marica’ya çok para verdikleri için gönderemiyorlar. Rangelov’a verildiğini duyduğum rakamı söylesem yine kızarsınız. Doğrulatmadığım için yazmıyorum. Ama değerinin yaklaşık 2 katı olduğunu söylüyorlar.

            Yabancı kontenjanıyla ilgili Federasyon’un aldığı kararı sonuna kadar destekliyorum. En sıcak örneğini şimdi yaşıyoruz. Konyaspor sezon başında milyonlarca Euro vererek aldığı oyuncuların üzerine transfer yapamıyor. Stopere ihtiyaç var, kontenjan dolu. Orta saha lazım, kontenjan dolu. Golcü lazım kontenjan dolu. Aykut Kocaman’ın sıkıntısını anlıyorum. Şimdi siz Marica’nın yerinde olsanız peşinatı alsanız, 3 aydır yatsanız daha oynar mısınız? Ya da Uğur İnceman bu yaşta bir milyon 200 bin TL alabilir mi?

Sağ ve sol bek konusunda ise neden herhangi bir açıklama yapılmıyor anlamadım.  Mehmet Uslu ve Ali Turan ile bu ligin ikinci yarısı kâbusa döner. Hadi Fucs idare edecek diyelim ama özellikle Mehmet Uslu’nun yerine oyuncu alınmalı. Aksi halde ön liberoların sağ ve sol beke yardım etmesi için antrenman yaptırmak yetmez, dua da etmek gerekir.

Bu olumsuzluklara rağmen Konyaspor’un ikinci yarının ilk iki maçını kazanması halinde hızlı bir toparlanma sürecine gireceğine inanıyorum. Aykut Kocaman’a güveniyorum. “Bunları neden yazdın?” demeyin. Gazetecinin işi ne? Şeytanın avukatlığını yapmak. Ne olur, ne olmaz. 

“TORKU ARENA BİZİMDİR”

Bir haftadır Konyspor’un gündeminde transfer kadar Torku Arena’nın Beşiktaş’a kiralanması da yer alıyor. Konyaspor taraftarı Trabzon maçındaki hoşlanmadıkları hareketler ve Beşiktaş’ı rakipleri görecek kadar aidiyet duyguları güçlendiği için buna karşı çıkıyor.

Konyaspor Yönetimi yıllardır “taraftar takıma ve kulübe sahip çıkmıyor” diye bas bas bağırıyordu. Şimdi “torkuarenabizimdir” sloganıyla kampanya başlatıyorlar. Daha ne istiyorsunuz. Her şey sizin mantığınıza yatmak zorunda mı? O insanların duygularıyla, Konyaspor sevgisiyle hareket etmeye hakkı yok mu? Yıllardır sizin takımı düşürüp çıkarmanız yüzünden oluşmayan aidiyet konusunda, Sayın Tahir Akyürek çok güzel bir stadyum yaparak büyük bir mesafe alınmasını sağladı. Beşiktaşlı ya da Türk futbolunun katili diğer İstanbul takımlarını, Konyaspor’dan daha çok tuttuğunuz için taraftarla oynamayın.  

 

Twitter: @selmansel  / Facebook: selman.akyuz

Mail: [email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar