Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’un ilacı istikrar

Konyaspor’un kaderi bu galiba. Ne zaman başarılı bir dönem geçirse ve teknik direktörün bu başarıda payı yüksek olsa birileri hocamıza talip olur. Dedikodular çıkar, hocanın kafası karışır. Giray Bulak, Saffet Susiç, Aykut Kocaman ve dahası. Şimdi de Fenerbahçe’nin kötü gidişinin ardından bu haberler çıkıyor. Terrenao gidecekmiş , o giderse hoca da gidermiş, Aziz Yıldırım futbol şubesine kardeşini getirecekmiş o da Aykut Kocaman’ı hop diye takımın başına getirecekmiş. Miş miş diyorum ama inanmadığımdan değil inanmak istemiyorum. Olmayacak şey değil. Giray Bulak için Trabzonspor neyse Kocaman için de Fenerbahçe o.

Geçtiğimiz haftalarda Aykut Kocaman ile Başkan Şan arasında yaşanan polemik nedeniyle Hoca’nın takımı iyi bir yere getirip Şan’a “esaslı bir elveda” diyebileceği yönünde öngörüm vardı. Takım şu anda çok daha iyi bir durumda. Görüşüm biraz değişmişti ancak Aykut Hoca’nın içinde bir yara açıldığı ve bu yaranın kolay iyileşmeyeceği görülüyor. Gaziantep galibiyetinden sonra taraftarın UEFA diye tezahürat yapmasını hatırlatan LİGTV muhabirine “daha üç hafta önce ıslıklıyorlardı” demesi, Marica’dan kulübün büyük zarar etmesine rağmen kesinlikle oynatmayacağını söylemesi gibi veriler bunun göstergesi. İnşallah karakteri ve profesyonelliğiyle ün yapmış olan Kocaman umarım duygularını bastırır.

Ha bu arada geçen seneki gibi zamansız ve gereksiz UEFA söylemlerine kimse başlamasın. Bu takım ilerleyen haftalarda düşüş yaşarsa, ki büyük ihtimalle yaşayacak, bu günleri ararız. Konyaspsor’un ilacı istikrardır, duygular değil.

Bunlar tabi sahadaki oyunculara direkt olarak hemen yansımaz. Takım iyi durumda. Futbolcuların morali üst düzeyde. Başakşehir maçı bu anlamda çok önemli. Ciddi bir seri yakalandı ve en azından İstanbul’dan puan alınarak bu motivasyonun sekteye uğramasına izin vermemeliler. 

Rakibin her zaman iyi bir kadrosu oldu. İstikrarlı bir kulüp. Bu sezon da yine etkili oyuncuları var. Visca özellikle dikkat edilmesi gereken bir oyuncu. Kocaman, büyük ihtimalle tek santrfor ile oynayacağı için Emre Belözoğlu’nun orta sahada Holmen karşısında çok baskın oynayacağını düşünmüyorum. Mehmet Batdal oynarsa savunmada da sorun yaşanmaz. Geçen hafta deplasmanda kazanmaları da rehavet yaşayabilirler ve bu da Konyasyor’un işine yarar.

Disiplinli oynayan kazanır. İnşallah Konyaspor kazanır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar