Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’un güzel günleri

Aykut Kocaman kadro tercihlerinde kolay değişiklik yapan bir teknik direktör değil. Takım kötü sonuç alsa da kafasında oturttuğu oyuncuları silmiyor ama bundan Konyaspor zarar görüyordu. Neyse ki sakatlık ve cezalar ideal kadronun kurulmasına istem dışı bir katkıda bulundu. Kaya’nın sakatlığında Serkan kaleyi alırken Dossa’nın yerine Ali Turan’ın geçmesi de savunma hattını biraz daha hızlandırdı.

Sivas deplasmanında İnceman’ın yerine Vedat’ın orta alanda sahaya çıkması da, daha canlı bir Konyaspor görmemizi sağladı. Rakibi ceza sahasına yaklaştırmayan Yeşil Beyazlılar ilk yarı skor avantajını korudu.Burhan Eşer ve Ziya’nın kanatları etkili kullanma isteğine Ömer Ali ve Mehmet Uslu hatasız oyunlarıyla cevap verdi. Meha ve Vedat’ın orta sahadaki basit top kayıpları olmasaydı Konyaspor’un skor üstünlüğünü ele geçirmesi işten bile değildi.

İkinci yarı 10 dakikalık bunaltıcı Sivas baskısını Konyaspor iyi savuşturdu. Kocaman da oyuncularına yardımcı olmak için Vedat’ı çıkarıp İnceman’ı oyuna alarak rakibin orta alanı çabuk geçmemesini sağladı. Fakat herşeye rağmen Kocaman’ın Uğur sevdasından vazgeçmesi ve orada daha mücadeleci oynayacak M’Bamba’yı düşünmesi gerekiyor. Yorulan Sisokko’nun yerine giren Traore de Sivas savunmasının öne çıkmasını engelledi.

Fakat 70. Dakikadan sonra doldur boşaltlarla öyle baskı yaptılar ki özellikle Ali Turan Vukoviç ikilisi yerden pozisyon bitimlerinde çimlerden zor kalktı. Neyse ki Barrales’in Kaleci Serkan’a müdahalesiyle gördüğü kırmızı kart Konyaspor’un imdadına yetişti.

Maça beraberlik hedefiyle başladığı açıkça belli olan Aykut Hoca’nın kırımızı karttan sonra ikinci golcüyü alması, oyuncuların da galibiyet için elinden geleni yapması son derece olumluydu. İki deplasmanda 4 puan, Konyaspor için çok iyi sonuç.

İç sahada istikrar sağlanırsa güzel günler Konyaspor’u bekler. 

Önceki ve Sonraki Yazılar