Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor'un çapı yetmedi

Konyaspor taraftarı yine üzerine düşeni yaptı. Yaşanan tüm olumsuzlukları bir kenara bırakıp yaklaşık 35 bin kişi ile tribünleri doldurdu. 
 
Konyaspor da sahada istekli bir görüntü sergiledi fakat Salzburg beklenmedik şekilde başladı maça. İlk düdükle birlikte çok yoğun bir baskı yapıp Yeşil Beyazlılar’ı kanatlardan hataya zorladılar. 5. dakikada golü buldular. Sonrasında ise çok akıllı bir set savunmaya geçtiler. Çok hızlı oyuncularıyla ileriye iyi çıktıkları gibi savunmadaki boş alanları da iyi doldurdular. 
 
Konyaspor kanatlardan gelerek Ömer Ali ile çok iyi iki pozisyon buldu ama hem şanssızlık hem beceriksizlik vardı. Merkezden yapılan hücumlar ise hep boşa gitti. Etkisiz hücumların diğer sebebi ise stoperleri bile çok hızlı olan Salzburg savunmasının içinde Eze’nin çok ağır kalmasıydı. 
 
Musa’nın girmesi de takımı ceza sahasına sokmaya yetmedi. Avusturya ekibinin sıkı savunması karşısında Konyaspor’un gol şansı olmadığını 20 dakika kala anladım. Maçtan çıkmak isterken Serkan’ın inanılmaz hatasıyla ikinci gol geldi. 
 
Evet, UEFA’da bu yenilgi çok büyük kayıp ancak Salzburg Konyaspor’un bir gömlek üstünde olduğu aşikardı. Buna rağmen Nalçacılılar Grubunun yönetimi istifaya davet etmesine anlam veremedim. Bu yönetim zaten emanet duruyor. Devre arası büyük ihtimalle kongre olacak. Takımın önemli maçları varken stratejik olarak doğru bir çağrı değildi bu. Asıl önemli olan bu konuda Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in ne diyeceği önemli. Umarım anlatabilmişimdir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar