Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor'u protesto ediyorum!

Konyaspor'u anlamak, takip etmek zor. Geçen hafta Gaziantepspor karşısında oynanan rezil futbolun zaman zaman ortaya çıkan ve motivasyonla ilgili bir hastalık olduğu az çok belliydi. Bence hem kupa maçına şartlanma hem de maç içinde gol atamamanın oyuncuları panik havasına sokması o kötü futbolu getirdi. Tıpkı 9 kişi kalan Antalyaspor'u yenemedikleri gibi. Sonuç değil oyun ve mücadele berbattı çünkü.

Kasımpaşa maçındaki futbol çok iyi bir deplasman organizasyonuydu ve oyuncular Kocaman'ın düzenine maçın büyük bölümünde harfiyen uydu. Savunma disiplini çok iyiydi. Kasımpaşa'nın Adem ve Turgut Doğan gibi iki önemli adamı hiçbir şey yapamadı. İstanbul ekibi kilidi açamadıkça hırçınlaştı. Bu sırada bir de gol yiyince maç normal seyrinden, yani ev sahibi avantajından çıkıp Konyaspor'un istediği düzene kaydı, gitti. Maç içinde sık sık kaybolan Ahmedoviç'in bu tip yetenek isteyen gollerle sahneye çıkması O'nunla ilgili karar vermemizi de zorlaştırıyor.

Bu arada şunu da belirtelim: Kasımpaşa Konyaspor'un hücum yönüne hiç iyi hazırlanmamış. Ali Çamdalı'nın defansın arkasına Skubiç'e attığı ve içerde Bajiç'in gol yaptığı pozisyonu ger kaçta yapıyorlar. Yine yaptılar yine gol buldular.

80 dakika tamamen sahada gezen bir rakipten kalan bölümde üç gol yemek akıl alır gibi değil. Maç boyunca iyi işler yapan Volkan'ın kale sahası içinde uyuması, üçüncü golde çapsız kaleci Kaya takımını resmen çökertti.

Ama suç bu oyuncularda değil. Biz kendisine "hocam bu oyuncular Konyaspor'un kalitesinde değil" dediğimizde "bu takımla lig üçüncüsü olduk" diyerek bizi kandırmaya çalışan Aykut Kocaman'dadır suç.

Umarım bu rezaleti Konya'da temizlersiniz. 5 dakikada üç gol yenir mi be? Ayıp yahu ayıp. Protesto ediyorum hepinizi.

Önceki ve Sonraki Yazılar