Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’u kullanıp attılar

Evet aynen böyle oldu. Eylül ve Ekim aylarında üç milli maç oynandı Konya’da. Bir beraberlik ve iki galibiyet alan Milli Takımımız  Avrupa Şampiyonası’na direk katılma hakkı elde etti. Üç maça da baktığımızda Anadolu’nun Ay Yıldız’a nasıl sahip çıktığını net bir şekilde ortaya konmuş, özel olarak Konya Stadyumu ve taraftarının tüm Türkiye’ye çok güzel bir mesaj vermişti. Milli takım nasıl desteklenir göstermiştik herkese.

 

Gazeteciler, federasyon yöneticileri, siyasiler, milli takım futbolcuları ve tabi ki Fatih Terim yere göğe sığdıramamıştı Konya ve Konyalı’yı. “Onlar sayesinde kazandık” demişti. Sonra bir gazeteci arkadaşımız sordu: “Konyaspor’a bir jest yapıp milli takıma sembolik olarak bir oyuncu alsanız olmaz mıydı”. Cevap: “Milli Takım jest yeri değil”.

 

Normal şartlarda Terim’in ifadesi doğru. Objektif kriterlerle milli takım kadrosu kuran ve oynatan bir teknik direktöre zaten böyle soru sorulmaz. Ama bu milli takım ve milli takım İstanbul’dan ya da Fatih Terim’in gözünün gördüklerinden ibaret değil. Aldığı kaleci Volkan Babacan’dan daha iyi kaleci yok mu? Var. takıntılı olduğu gurbetçilerden daha iyi oyuncular yok mu? Var. Konyasporlu Ömer Ali, Ali Çamdalı ya da Kaleci Serkan kendi bölgelerinde milli takımdaki oyuncularla başa baş gidecek yetenek ve forma sahip değiller mi? Evet. Peki neden istediğin oyuncuya jest yaparken sizi Avrupa’ya götüren Konyaspor’a jest yapmıyorsunuz?

 

Peki jest yapmadın diyelim. Sen her şeyi hakkaniyete göre yapıyorsun. Konyaspor ligde üçüncü sıraya gelerek gözünüze girecek performansı sergilemiş olmuyor mu? Bal gibi de başarılılar. Ve bu başarıyı kapasitesinin üzerine çıkan Konyasporlu oyuncular elde etti.

 

Serkan ve Ömer Ali gelecek sezon İstanbul takımlarına transfer olsalar ve birkaç maç ilk on birde oynasalar onları yine kadroya almayacak mısınız? Bal gibi de alacaksınız. Neyse ki çok kötü bir teknik direktör değilsiniz.

 

Yüzünüze sormak isterdim bu soruları. Son sorumda şu olurdu: “Konyaspor ve Konya halkını biraz kullanmış gibi hissediyormusunuz?”

Ne dersiniz Konyasporlular? Hissediyor mudur?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar