Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’da transferi kim yönetiyor?

Konyaspor beklediğimin ötesinde transfere hızlı başladı. UEFA’ya gitme ihtimali galiba yönetimi kamçıladı. Futbolculara erkenden verilen çekler ile olası bir cezanın önlenmesi, araştırma ekibinin Avrupa’da haftalar önce çalışmaya başlaması bunun delili. Dossa Junior ve Alban Meha’yı çok çabuk alınınca gerçekten şaşırdım. Kocaman’ın bu kadar çabuk onay vermesi şaşırtıcı değilmiş. İki oyuncuyu da tanıyor ve bir süre takip ettirmiş. Yani transfer listesi Kocaman tarafından yönetime verilmiş. Umarım böyle devam eder.

Ben özellikle Alban Meha’dan umutluyum. Arnavutluk’taki Dostum Nertil Staro ile görüştüm. Çok iyi oyuncu olduğunu ve iddia edildiği gibi müzmin sakat olmadığını belirtti. Umarım faydalı olurlar. Dossa’nın Rum Kesimi Milli Takımı’nda penaltı kaçırıp kendi kalesine gol atması kalitesini göstermez. Ama gülümsemeden de edemedim açıkçası.

HASAN KABZE NEDEN GİTTİ?

 Hasan Kabze iki yıldır Konyaspor’a gerçekten çok fazla katkısı oldu. Djalma, Hleb ve Gekas ile birlikte takımın ligde kalmasını sağlayan oyuncuların başında yer aldı. Kimse inkar etmesi! Marica bombasının patladığı bu sezonda da kritik maçlarda kritik goller attı. Ben aslında yedek olarak kalmasını arzu ediyordum ancak Aykut Kocaman sene içinde özel hayatı konusunda Kabze’yi sert şekilde uyarmış. Özellikle içinde gençlerin de olduğu bir grup oyuncuyu da hem düzensiz özel hayatına ortak ettiği hem de gruplaşma kıvılcımları çıkardığı gerekçesiyle Hasan’ın dikkatini çekmiş. Galiba sonuç alamamış ve yönetimden anlaşmanın yenilenmemesini istemiş. Zaten taraftar Galatasaray maçından sonra hayli soğumuştu O’ndan. Yani çok da büyük bir kayıp değil.

SELİM GİTSİN, RECEP KALSIN

Bir diğer konu Selim ve Recep’e yapılan teklifler. Selim Aykut Kocaman olduğu sürece Konyaspor’da zor oynar. O yüzden Kayserispor eğer gerçekten istiyorsa mutlaka gitmeli. Ben kendisini çok severim ama hata yapma stresi yaşadığı zaman takımına zarar veriyor. Bu stresi üzerinden atmak için takım değiştirmesi şart.

Recep ise kesinlikle takımda kalmalı. Aykut Hoca O’nu geçen sene oynattı. Çok yetenekli ve hırslı bir golcü. Hem kafa hem de ayak hakimiyeti var. Ancak Osmanlıspor ile dedikodu çıktıysa galiba takımda kalma şansı düşük. Kalmasının istendiği yönünde bir açıklama da gelmedi. Buna göre Uğur Tütüneker’in yanına gitmesi daha mantıklı görünüyor. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar