Konyaspor’da Hilmi Kulluk oy birliğiyle yeniden başkan

Konyaspor’da Hilmi Kulluk oy birliğiyle yeniden başkan

Spor Toto Süper Lig takımlarından Konyaspor'da kulüp başkanı Hilmi Kulluk olağanüstü genel kurul toplantısında güven tazeledi.

 Konyaspor'da kulüp başkanı Hilmi Kulluk olağanüstü genel kurul toplantısında güven tazeledi. Kulübün net borcu 60 milyon 482 bin lira olarak açıklandı.

Selçuklu Kongre Merkezindeki Konyaspor Kulübü olağanüstü genel kurul toplantısı 412 delegenin katılımıyla çoğunluk sağlanarak gerçekleşti.

Toplantıda yönetim kurulu raporunun ardından gelir gider raporu ve bilançolar okundu. Kulübün net borcunun 60 milyon 482 bin lira olduğu açıklandı. Bağımsız denetim raporu da delegelere sunuldu. Hesap ve raporlar ile tüzük tadilatı oy birliği ile kabul edildi.

Tek listenin yer aldığı genel kurulda açık oylama ile Hilmi Kulluk başkanlığındaki yeni yönetim kurulu oy birliği ile seçildi.

"En az borcu olan kulüplerden biriyiz"

Konyaspor Kulüp Başkanı Hilmi Kulluk yaptığı konuşmada, Türkiye'de en az borcu bulunan kulüplerden biri olduklarını söyledi. Göreve geldikleri andan itibaren şeffaf bir yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini dile getiren Kulluk, "Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yapmadık. Bütün aldığımız her şey kayıt altındadır. İsteyen bütün delegeler gelip kulüpte yapılan harcamaları inceleyebilir. Şu an Türkiye'de en az borcu olan kulüplerden biri Konyaspor'dur, inanın. Trabzonspor, Beşiktaş, Galatasaray'ın borcuna bakın yine bizim borcumuz çevrilebilir durumda. Bizim tek yürek olup sponsorla reklamla gelirlerimizi artırmamız lazım. Kulüpler Birliğinden gelen yazıda 18 Haziran'da toplantı var deniliyor. Toplantının gündemi yayıncı kuruluşun ödeme talebini görüşmek üzere. Şu an yayıncı kuruluş çıkmak istiyor. Federasyona diyor ki, ben satış yapamıyorum zarar ediyorum. Ve bir hesap çıkarmışlar, Türkiye Futbol Federasyonu'na verdiği teminatı yakarsa zararı daha az oluyor, devam ederse zararı daha çok oluyor. Belki öyle bir gün gelecek ki o gelirlerde gelmeyecek, iş daha da kötüye gidecek. En büyük gelirimiz yayıncı kuruluş onlarda çıkmak istiyor. Bu diğer 18 kulüp içinde geçerli" diye konuştu.

 

KONYASPOR YENİ YÖNETİM KURULU

Hilmi Kulluk (Başkan)

Abdülkerim Selek

Ahmet Büyükateşli

Ali Kemal Işıkçeviren

Bünyamin Sarıtaş

Celalettin Yılmaz

Güven Öten

Fuat Kunduracı

Kani Uğur Öncan

Mehmet Günbaş

Mustafa Aydınalp

Mustafa Genç

Osman Koçak

Selçuk Aksoy

Zahir Zenklibay

 

YEDEK

Zekeriya Mızırak

Mehmet Kamanlı

Ali Tabak

Sertaç Tuza

Hüsamettin Küçükmeral

Mehmet Ali Çakar

Yeşim Pekcan

Hakan Öztürk

Abdülkadir Angı

Meral Taşpınar

M.Yavuz Tezcan

Yasin Maşalı

Mustafa Sami Soylu

Muammer Köken

Muhammet Sever

 

DİSİPLİN KURULU

Mümtaz Kulluk

Yusuf Genç

Kamil Büyükateşli

YEDEK

Mevlüt Merter Şirin

Ömer Demirhan

Harun Özen

 

DENETLEME KURULU

Gökhan Kemal Uysal

Celil Çalış

Talat Bolat

YEDEKLER

Mehmet Bektaş

Ali Fikirli

Mithat Arpacı

hilmi-kulluk-(2).jpg

hilmi-kulluk-(4).jpg

hilmi-kulluk-(3).jpg

 

hilmi-kulluk-(1).jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.