Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

KONYASPOR’A ŞU AN ULAŞILAMIYOR?

KONYASPOR’A ŞU AN ULAŞILAMIYOR?

0532 415 .. .. Aradığınız kişi Ahmet Şan. Kombassan Holding Yönetim Kurulu Üyesi. İşleri çok yoğun. Şu an kendisine ulaşılamıyor. Konyaspor’a başkanlık yapamaz. O’nun başkan olmasıyla belediyenin desteği arasında net bir ilişki kurulamadı. Sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakabilirsiniz.

 

0532 337 .. .. Aradığınız kişi Bahattin Karapınar. Uzun uzun çalıyor. Ulaşamazsınız. İşleri yoğun olduğu için değil, son anda çark ettiği için kimsenin telefonuna bakmıyor. Ambalaj fabrikası var. Konyaspor’da başkanlık yapmaya ezelden beri istekli. Ama iki kez tercih edilmedi. Veto yedi. Buna rağmen iki gün öncesine kadar onu seven dostlarıyla liste yapıyordu. Bir anda ailesi başkan olmasına karşı çıktı. Daha önceden “Ben istemiyorum” dese sorun yoktu. Ama yanındaki dostlarına ve Konyaspor camiasına “bu iş çocuk oyuncağı mı?” dedirtme pahasına çekildi. Önceki iki yenilginin rövanşını aldığı iddia ediliyor. Ama bu kez Konyaspor’u mağlup ettiği öne sürülüyor.  

 

0533 387 .. .. Aradığınız kişi Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek. Kendisine ulaşmak çok zor. Mehmet Ali Kuntoğlu yönetiminin ardından Konyaspor’un süper ligden düşmesinde, Mehmet Baykan ile birlikte kendisinin de sorumluluğu olduğu iddia ediliyor. Konyaspor’a destek vereceğinden kimse şüphe etmiyor. Ancak şu an kendisi Amerika Birleşik Devletleri’nde. Herkes onu bekliyor. “8 Temmuz’da geleceğim. Erteleyin kongreyi. Gelince bakarız. Bu arada transfer yapabilirseniz yapın” diyor.  

 

0533 357 .. .. Aradığınız kişi Mehmet Köseoğlu. Kendisine her an ulaşabilirsiniz. Konyaspor’u süper lige çıkaran başkan. Koski’de Genel Müdür Yardımcısı. Kendisi bir Konyaspor sevdalısı. Arkadaşlarıyla birlikte kulübün göz göre erimesini üzülerek takip etti. Her an göreve hazır. Görev alırsa bu takımı yine süper lige çıkarabilir. Şu an bu kaos ortamında başkanlığı kaldırabilecek ender isimlerden biri. İşini gücünü de bırakır, emekli olur, ailesi de karşı çıkmaz.

 

0532 523 .. .. Aradığınız kişi Ekrem Coşkun. Konyasporlular Derneği Başkanı. Konyaspor’u arayan herkes, O’na mecburen ulaşır. Meşgule almaz, kapatmaz, telesekretere yönlendirmez. Konya’da Konyaspor’dan başka takım tutmayan, benimle birlikte, ender isimlerden. Bahattin Karapınar ile birlikte hareket etti. Kuntoğlu’na kaybettiler. Ahmet Şan ile takımın kurtulacağını düşündü, olmadı. Dostları Hilmi Kulluk ve Ömer Atiker gibi güçlü isimlerle birlikte son anda Karapınar’ın kötü şakasına maruz kaldı. Konyaspor’u yönetmeye muktedir ve liyakatli bir ekip.

 

Evet. Konyaspor’un düştüğü durum ortada. Konyaspor her şeyden zor. Konyaspor deyince, dostluklar biter. Düşmanlıklar körüklenir. Siyaset tavan yapar. Taraftar tepki göstermez. Görevi bırakan, başarılı ya da başarısız kaçacak delik arar. Bu şehrin haklarını koruması gereken basın susar. Anlayacağınız rezaletin bini bir para.

 

Bence bu yöneticilik (sadece spor yöneticileri değil, şehir yöneticileri de) anlayışıyla Konyaspor, Malatyaspor örneğinin peşinden gider.

Siz söyleyin; “Ne olacak bu Konyaspor’un hali”.

Önceki ve Sonraki Yazılar