Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’a Rahat Haram

Ankaragücü, Malatyaspor ve Gaziantepspor. Üç farklı takım. Rakipleri Konyaspor. Bu takımların ortak yanı üç  puana Konyaspor’dan daha fazla ihtiyaçları olması. Ama aynı derecelerde değil. Konyaspor’un son üç haftada bu takımlara karşı oynadığı futbol aynı. Zaten üst düzey futbol oynamayan yeşil beyazlılar, bu maçların üçüne de 42 puan toplamış, başarılı(?) ve rahat bir takım olarak çıktı. Konyaspor rahat olabilir. Futbolcular tatili, Marmaris’te, Bodrum’da ne yapacağını düşünüyor olabilir. Fakat burada bir ayrıntı var. Yenildikleri bu üç takımın da üç puana Konyaspor’dan daha fazla ihtiyacı vardı. Ancak kahretsin ki bu üç takım da ihtiyacı olduğunu sahada gösteremedi. Ligden düşme tehlikeleri olmasına rağmen sahada hiçbir şey yapmadan güya iyi takım olan Konyaspor’u yenebildiler. Hem de net skorlarla… işte bu ayıptır. Rakibin stadı dolduran seyircisi Fenerbahçe – Trabzon maçını düşünüyor. Samet Aybaba, maçtan üç puan alacağını çok iyi biliyormuş gibi “korkmayın düşmeyeceğiz” diyor. Gaziantepspor’un hiçbir futbolcusunun gol atmak için girişimi yok. Erhan Albayrak, yanlışlıkla elini Lazarov’un sırtına koyuyor ve maç bitiyor. Gerisini anlatmaya gerek yok. üç farklı maç, puana ihtiyacı olan ancak aynı derecede kötü oynayan üç takım. Ve üç maçta da Konyaspor’a yakışmayan futbol kalitesi, kötü sonuçlar.

 

Konyaspor’un saygıdeğer futbolcuları, 42 puan toplamış olabilirsiniz ama bu kulübe prestij kaybettirmeyin lütfen. Bunu düşünmüyorsanız, bu kulüpten alacağınız paraları düşünün ve maç kazanarak kendi paranızı kendiniz kazanın. Malatyaspor maçında yaşanan utanç verici tablodan sonra hala kötü oynamayı becerebilmek gerçekten zor. Takımı buraya getiren oyuncular, daha da ileriye götürebilirdi. Başarı 42 puan değil, üstüne çıkmak için gösterilen istikrarlı çabadır. Her şeye rağmen Sizi seviyoruz. Canınız sağolsun.

 

Bu arada küçük bir not. İstikrarlı çabadan bahsetmiştim. Murat Hacıoğlu ve Erman Ergin için ne düşünülüyor bilmiyorum ama bu oyuncular çaba gösterse de olmuyor. Okan Yılmaz’a yapılan aşının etkisi de geçiyor. Konyaspor’un taraftarı bunu çok iyi görüyor. Aykut Kocaman görmemekte ısrar ediyorsa yönetim görür herhalde. Futbolu sadece Aykut Kocaman’ın gözünden görmüyorlarsa gözleri açık demektir.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar