Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor yönetimi istifa etsin

Konyaspor Yönetimi istifa etmeli. Ahmet Şan, Hasan Dağlı, Memduh Oğuz, Celal Candan, Güven Öten, Arif Çelik, Mehmet Bezirci ve diğer saygıdeğer yöneticilerimiz sırayla istifa etsin. Nasılsa ilk kıvılcımı Taraftar Sorumlusu Celalettin Çakıcı çaktı. Nalçacı Grubu’na yakışmayan birkaç kişi küfür etti diye sorumluluğunu bıraktı.

 

Bunun üzerine bir de federasyonumuz Sakarya maçındaki, “hepiniz, o…… çocuğusunuz. Sakarya a…. s…” şeklindeki küfürler nedeniyle 250 bin YTL ceza verdi. Alın size istifa etmek için bir gerekçe daha. “Biz bu parayı ödeyemeyiz, zaten maddi imkansızlıklar nedeniyle bütçemizi küçülttük. Niye bizim başımıza geliyor bunlar. Bizi yıpratıyorlar” deyip istifa edin.

 

            Taraftarın niçin küfür ettiğini irdelemek yerine, yaklaşık 100 kişinin ettiği küfrün sebebini Konya Basını’nın yaptığı haber ve yazılan yorumlara bağlamak ne kadar akılcı bilemiyorum. İlk hafta takım berabere kaldığı için kimse yönetime küfür etmedi. Denizli maçında kimse futbolcuya, teknik direktöre küfür etmedi. Ama bahane hazır: “Kamuoyu karamsar ve yay gibi gergin. Güvensizlik ortamı var” dersiniz. Bu takıma gönül veren başka taraftar yok sanki.

 

Şimdi ben, ortada dolaştığı, kamuoyunu karıştırdığı iddia edilen “Konyaspor ya da Ahmet Şan Yönetimi Düşmanları”nın yerinde olsam, kolayca yönlendirilebilecek 50 kişi bulurum. Biletlerini alırım. Ceplerine de biraz para koyarım. Stadyuma sokarım. Antalya maçında bu adamlar rakip seyirciye ve federasyona küfür eder. Ardından 500 kişi daha onlarla birlikte bağırmaya başlar. 500 bin YTL ceza gelecek kadar küfür edilse yeter. Bir sonraki maçta da “kulübün ceza almasını önleyemediler diye isim vererek yöneticilere küfür edilir” Düşmanlar da bunu kullanır. Basın da yazar. “Olmaz bu kadar, basın da bize zarar veriyor” diye istifa edersiniz.

 

Bunların hepsi komplo teorisi. Ama bu teorilerin gerçekleşme ihtimali yok değil. Bence ya dimdik ayakta durun. Tekmelerden sonra yere düşmeyin. Düşseniz de tekrar kalkın. Yürümeye devam edin. Gittiğiniz yeri gösterin. Siz yürüdükçe Konyaspor’u gerçekten sevenler nereye gittiğinizi görür. İnsanların yanınızda olması için akıllıca çalışmalar yapın. Ama şunu unutmayın sizden sonra gelecekler de eleştirilecek, onlara da belki küfür edilecek. Sadece profesyonel davranıp, yanlış yapmamak için eleştirilere kulak verin. Ya da “ailenizden ve işinizden feragat etmemize rağmen küfür yiyoruz” diyorsanız için kısa yoldan şimdi istifa edin.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar