Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor var olsun

Son yıllarda izlediğimiz en heyecanlı lig sonu maçlardan birine şahit olduk. Torku Konyaspor sezon boyunca oynadığı en iyi maçlardan birini çıkardı. Bursaspor zaten taraflı tarafsız herkesin şu an bulunduğu yeri haketmediği konusunda birleştiği bir takım. Şenol Güneş yönetiminde tüm Türkiye'ye futbol dersi verdiler. Bu maçta da sezonu 4. bitirmek için oynadıkları güzel futbolu taçlandırdılar.

 İlk yarı o kadar hızlı oynandı ki zaman zaman topu takip etmekte zorlandım.  Orta sahada kusursuz üçgenleri kurdular. Oyuncular sanki beşe iki oynar gibiydi. Eğer oyun hızlı oynanmasa satranç yakıştırması bile yapabilirdim. İki takım oyuncuları da birbirlerinin bir sonraki hamlesini önceden o kadar güzel sezdiler ki ara pasları neredeyse hiç yerini bulmadı.

Savunma oyuncuları çok dikkatliydi. Konyaspor Torje ve Djalma olmadan da hücumda etkili olabileceğini gösterdi. Ancak yine söylüyorum; bunda orta sahadaki Mehmet, Ali Çamdalı ve Volkan fındıklı üçlüsünün müthiş performansının etkisi büyüktü.

İlk yarı Konyaspor daha fazla hareketli ve daha çok pozisyon bulan taraftı. Bu güzel 45 dakikada takımlarına iki oyuncu ayak uyduramadı. Konyaspor'dan Kenan Özer ve Bursa’dan Volkan Şen. Fakat asıl bu güzelliği Hakem Cüneyt Çakır bozdu. Serdar Aziz ikinci sarı karttan atılırken aynı cezayı alması gereken Rangelov’a direk kırmızı kart göstermesi haksız bir karardı.

Ikinci yarı on kişi kalan iki takımın da oyunu yavaşlatması  beklenirken ilk yarıdan daha hızlı bir futbol çıktı ortaya. Oyuncuların o enerjiyi nereden bulduğuna hala inanamıyorum. Aykut Kocaman'ın yaptığı erken değişiklikler Konyaspor'un daha diri tuttu ve Bursa'nın savunmasının daha fazla öne çıkmasını engelledi. Son ana kadar gol atmak isteyen ev sahibi, Kaya Tarakçı’yı bit türlü geçemedi. Tecrübeli Kaleci inanılmaz toplar çıkardı.

İki takım da galibiyeti hak eden süper bir mücadele ve futbol ortaya koydu. Hangisi yenilse hak etmemiş olacaktı.

Iyisiyle kötüsüyle bir sezon daha geride kaldı. Torku Konyaspor tarihinde aldığı en iyi puana bir kez daha ulaştı. Transferde yaşanan sorunlara rağmen yönetimin Aykut Kocaman'ı zamanında getirmesi, Kocaman'ın sabırla takımı işlemesi, oyuncuların Konyaspor'a yakışır futbol oynamak için ikinci yarı gösterdiği çaba ve tabi en önemlisi yeni stadyumla birlikte takımına verdiği müthiş destek, bu güzel sonucu ortaya çıkardı.

Herkesi canı  gönülden tebrik ediyorum. Sağolun. Konyaspor Türkiye’nin en önemli futbol şehirlerinden biri olduğunu yine ispatladı. Konyaspor hep var olsun.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar