Konyaspor tesisleri yenilendi

Konyaspor tesisleri yenilendi

Konyaspor Kulübü yeni sezon öncesi tesislerini yenileyerek tam donanımlı hale getirdi.

Konyaspor yönetim kurulu Kayacık ve Tatlıcak Tesislerinde bir süreden beri devam eden çalışmaların yerinde incelenmesi için yerel ve yaygın basının temsilcilerinin katıldığı bir program gerçekleştirdi.  Basın Sözcüsü  Güven Öten’in de yer aldığı programda öncelikle basın mensupları U13-U19 takımlarımız için özel olarak baştan sona yeniden hazırlanan Tatlıcak Tesislerini gezdi. Akademi öğrencileri için farklı bir anlayışla hizmete sunulan Tatlıcak Tesislerinin Süper Lig takımlarının tesisleriyle eş değer olduğunu durumda olduğunu ifade eden Basın Sözcümüz Güven Öten şöyle konuştu: “Hilmi başkanımızın bu konuda ciddi bir arzusu vardı. Bu sene bu arzusunu gerçekleştirdik. U13 den U19’a kadar bütün genç sporcularımızı burada yetişecekler. Güzel ve başarılı bir ekibimiz var. Birbirinden mükemmel evlatlarımız burada yetişiyor. Eskiden yetenekli çocuklar görsek bile imkânsızlıklar nedeniyle bir türlü bünyemize kazandıramıyorduk. Artık 5 yıldızlı otel konseptinde her türlü imkânları ellerinde olan bir tesisimiz var. Kalacak yer sıkıntısı çekmiyoruz. Tek kişilik odaları, 3 sahası ve Karatay Belediyemizin büyük desteğiyle kışın bitmesi planlanan suni sahamızla birlikte gençlerimiz burada çalışmalarını sürdürebilecek. İmkânlarımızın bu denli güzel olması da çocuklarımızı birkaç adım daha teşvik edeceğini düşünüyorum. İnşallah Konyaspor’umuz için hayırlı olsun. Burada sunduğumuz imkânların meyvesini 3-5 sene sonra göreceğiz. Konyaspor olarak geleceğe yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

HEMEN HEMEN YENİLENMEYEN YER KALMADI

Yenileme, tadilat, tamirat ve inşaatlarla ilgili çalışmaların Konyaspor Kulübü tarafından gerçekleştirildiğini ifade eden Öten, “Oyuncularımızın ve teknik heyetimizin kamp ve antrenmanlarını yaptığı bu tesis yüz bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Kayacık Tesisleri’miz Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edildi. Biz burayı tüm imkânlarımızı, tüm şartlarımızı zorlayarak kademe kademe en iyi şekilde, en iyi imkânlara getirdik. Tesisimizde hemen hemen yenilenmeyen yer kalmadı. Hiçbir eksiğimiz yok. Havlusundan kaşık çatalına kadar özenle yenilediğimiz tesisimizin bütün masraflarını kulübümüz karşıladı. Burada toplam 5 adet sahamız var. 3 tanesi nizami ölçülerde 2 tanesi biraz daha büyük ve Isıtmalı sahamız daha var. Olabilecek en üst düzeydeki imkânlar kullanıldı. Yakıt sistemi, kazan sistemleri korkunç bir durumdaydı ve şu an 20 sene açılıp hiç masraf edilmeyecek şekle getirildi. Kısacası problemsiz olarak lige başlayacağız. Yapılan bu çalışmaların da başarıya katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

TANER AY: 180-200 SPORCUMUZ ANTRENMAN YAPACAK
Akademi Koordinatörü Taner Ay ise burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Daha önce Konyaspor’umuza ve ardından 1922 Konyaspor’umuza hizmet eden Tatlıcak Tesislerimiz artık Akademi takımlarımıza hizmet edecek. Yaklaşık 2-3 aydır süren tadilatın ardından çalışmalar neredeyse tamamlandı. Burada yaklaşık 180-200 sporcumuz antrenman yapacak. Çocuklarımız bu tesislerde kendini geliştirici idmanlarda geleceğe hazırlanacak. Bize bu tesislerin kullanımını açan ve yenilenerek ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde düzenleyen yönetim kurulumuza ve Hilmi Kulluk başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Spor akademisi için bu tesisler önemli bir hamledir. Artık bundan sonra buradan Konyaspor’umuza ve 1922 Konyaspor’umuza oyuncular hazırlamak için tüm enerjimizi harcayacağız. Bu süre içerisinde bütün antrenörlerimizle, personelimizle inşallah güzel bir planlama yaparak yeni sezona başlayacağız.  Burada bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.”  Ferit Hepokur-Memleket

img_9sxgr.png

img_2tts8.png

img_nxju0.png

img_2bfu4.png

img_badlk.png

img_yzj93.png

img_i1rgt.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum