Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor taraftarı sakin olmalı

Sosyal medyada ve sokaktaki taraftarın geçen yıl olduğu gibi yine bir tedirginliği var. Geçtiğimiz yıl, Hasan Kabze, Hleb, Djalma üçlüsü korunurken üzerine bir de Torje ve Rangelov alınmasına rağmen insanlar “acaba mı?” demekten kendini alamıyordu.

Şimdi de aynı süreci yaşıyoruz. Torku Konyaspor’un transferleriyle ilgili “Bu oyuncular iş yapar mı?” sorularına muhatap olmamızın ilk sebebi bu isimlerin tanınmıyor olması ve bizim gazeteci olarak araştırıp fikir sahibi olduğumuza duyulan inanç.

İkinci sebep ise hücum hattının dağılması. Kabze ve Djalma gitti, Torje’nin takıma dönüp dönmeyeceği de belli değil. Rangelov hala tam güven vermiyor. Marica ise taraftarın gözünde yok hükmünde. Defansa alınan Dossa ve orta sahadaki Alban Meha isimsiz oyuncular olunca tedirginlik arttı. Selçuk Alibaz kim, ben de bilmiyorum. Murat Erdoğan “yedek olsun, oynasın, parlatırız” diye getirmiştir. Başka bir açıklaması yok.

Gençlerbirliği alt yapısından alınan golcü Emre Can Atila transferi en garip transferlerden biri. Türkiye’de yetenek avcılığı konusunda kimsenin eline su dökemeyeceği İlhan Cavcav’dan futbolcu çalan bir Konyaspor hayal edemiyorum. Kimse kusura bakmasın ama gerçek bu.

Bu transferler içinde en olumlusu Serkan Kırıntılı. Kaya ne kadar iyi grafik yakalarsa yakalasın istikrarsız bir kalecidir. İstikrarsızlığın affedilmeyeceği tek yer de kaledir. Bu nedenle yönetimi Serkan’ı aldıkları için tebrik ediyorum. Ancak Portekizli kaleci bu saatten sonra mutlaka gönderilmelidir. Bu takıma üç üst düzey kaleci lüks. Yazıktır verilen paraya. Keşke Ahmet Sabri üçüncü kaleci olarak kalsaydı.

Her şeye rağmen Konyaspor taraftarı sakin olmalı. Sürekli “Neden yıldız oyuncu alınmıyor? Bizim neyimiz eksik? Bu yönetim ne yapıyor?” demekle bir yere varılmıyor. Transfer işi zordur. Titizlik ister. Ayrıca ve en önemlisi Aykut Kocaman çok isimli bir oyuncu istemiyor. Haberiniz olsun. Büyük beklentiler içine girmeyin.

Bu yıl bütçeyi 55 milyon TL’ye yükselten yönetim ve Aykut Hoca’nın iyi şeyler yapacağına ben inanıyorum. Beklemekten başka çare yok.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar