Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor kupada koşmalı

Konyaspor’da çok güzel şeyler oluyor. Devre arasında, yönetim daha doğrusu Ahmet Şan ile Aykut Kocaman arasında kopması muhtemel “transfer kavgası” kopmayınca işler daha da güzel gitmeye başladı. Hoca takımda işleri rayına oturtunca istediği oyuncuyu alıyor. Bazı homurdanmalara rağmen son sözü kendisi söylüyor. Bunlar başka bir teknik direktör olsa ya da uzun vadede sorun yaratabilir ancak Kocaman’ın takımı zarara uğratmaya neden olacak hareketlerden kaçındığı gördüğümüz için taraftarı korkutmuyor. Bir istisna var, ona da değineceğim.

Beşiktaş yenilgisiyle devre arasına puan olarak iyi ama moral olarak biraz buruk giren Yeşil Beyazlılar, ikinci yarıya deplasmanda Akhisar’ı yenerek başlayınca her şey unutuldu. Galibiyet kadar beni sevindiren gelişmelerden biri, yeni transfer Skubiç’in çok uyumlu bir görüntü sergilemesi oldu. Ömer Ali’nin bekte oynadığından daha iyiydi. Nokta atışı gibi görünüyor. İnşallah ilk maça özel bir performans sergileyip taraftarın gözünü boyama amacıyla yapmamıştır.  

Bu arada Ömer Ali’nin ileri çıkarılması olumlu ancak adam eksiltme konusunda sorun yaşayan hemşehrimiz daha çok çalışmalı. Takımda aksayan oyuncu hemen hemen yok gibi. Yeni gelen İskoç Douglas da tutarsa transfer politikasını hedef belirler.

Kupa maçında Kayserispor’u deplasmanda yenen Torku Konyaspor kupada bu yıl daha göze görünür olmak istiyor. Ligde düşme korkusu yaşamayacakları için yönetimin, kupada sonuna kadar gidilmesi yönünde takımı motive etmesi, taraftar için de yeni bir motivasyon kaynağı olabilir.

Tabi bunun için kadro derinliği biraz daha artmalı. Uğur İnceman’ın yerine oyuncu alınmadan da ligin sonu çok rahat gelir ancak Ömer Şişmanoğlu’nun yerine bir oyuncu alınmalı. Rangelov çok çalışkan ama üretken değil. Bajic formda ancak sakatlık ya da ceza durumunda takımın golcüsü yok. Alternatif yerine direkt olarak oynayacak bir oyuncu alınsa seyircinin de gönlü alınmış olur. Aykut Kocaman yıldız oyuncu sevmeyen, bu yüzden yukarıda bahsettiğim istisna dahilinde takımı önemli ölçüde hem de iki kez zarara uğratan bir adam ama biraz realist davranıp hem takımı rahatlatıp hem de seyirciye güzel bir jest yapabilir.

Ha unutmadan; Anadolu takımlarının taraftarları halen İstanbul’daki takımları tutup onların maçlarını izlemek için LİGTV’ye abone oluyor. Bu yüzden o takımların maçları Pazar ve akşam saatlerine konuyor. Cumartesi olduğu için maça gelemeyecek çok taraftar var ama kafanıza takmayın. Konyaspor, Kayserispor’u çok rahat yener.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar