Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor iyi yolda

Konyaspor Yönetimi geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı düzenledi. Aslında çok geç kalmıştı. İşi bilmiyorlar. Ahmet Baydar Bey ara sıra basın toplantısı düzenliyor ama başkan ve futbol şube sorumlusu kulübün en kritik isimleri. Bu nedenle onlar basını toplayıp bilgisizlikten kaynaklanan dedikodulara, gazetecinin kendi içinde oluşturduğu vehimlere kolayca son verebilirler. Ayrıca uzak kalmak, elini bile aylarca sıkmamak, sesini duymamak insanları birbirine daha mesafeli hale getiriyor. Başkan Şan, en azından 3 aya bir bu toplantıları yapıp basını dolayısıyla halkı, taraftarı bilgilendirmeli.

Mesela ben, para konusunda, bütçe konusunda neden eleştirdim yönetimi? Çünkü bilgi alamadım. Neyse ki; bana telefonda, bir basın mensubuna değil personeline konuşur gibi konuşup bilgi vermeyen Önder Sami Güven konusundaki eleştiriler dikkate alınmış da, sadece menajerlik yapacak. Kulübe yeni genel müdür alınacak. Anadolu Selçukspor da büyük ihtimal Ömer Atiker ve Ekrem Coşkun ekibine bırakılacak. Doğrusu da bu zaten. İnşallah onlar devralır kulübü de iddialı hale gelir.

Ahmet Şan’ın verdiği bazı bilgiler şöyleydi:

  • Sponsorluk ve UEFA gelirleriyle, 30 milyon TL’lik borç iki ya da üç yılda sıfırlanacak (İnşallah ama Aykut Hoca kalırsa)
  • Alt yapının fiziki imkanları düzelecek (inşallah, çocuklar rezil yerlerde çalışıyor).
  • Televizyon kurmaktan vazgeçildi. Maliyeti çok yüksek (Doğru karar. Ticari televizyonlar bile ayakta duramazken bu macera olurdu).
  • Dış ilişkiler ve iletişim birimleri güçlendirilecek. Sosyal medyaya daha çok önem verilecek.
  • Locaların fiyatı yükseltildi. 25 bin ile 50 bin dolar arasında satılacak.
  • Konyasporlu bir nesil oluşması için okullardaki çalışmalara ağırlık verilecek.

Başka konular da vardı ama aklımda kalanlar bunlar. Konyaspor yönetimini daha bir ağırbaşlı, sakin, ne yaptığını bilen tavırda gördüm. Kimseye sataşmadan, eski defterleri açmadan çok güzel bir toplantı yaptılar. Bu tavır kurumsallığa da yansırsa inşallah iyi şeyler olacak. Konyaspor iyi yolda. 

Önceki ve Sonraki Yazılar