Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor Eriyor!

Konyaspor kazanmadıkça işler zorlaşıyor. İki nedeni var. Birincisi; artık rakipler ne içerde ne dışarda çekinmeden oynuyor. İkincisi ve daha önemlisi futbolcuların üzerindeki baskı artıyor. Gol atamamanın, galibiyet alamamanın, son dakikada yenen gollerle hüsrana uğramanın getirdiği stres, oyuncuların elini ayağına dolaştırıyor. 

Bursa maçında iki etken de açıkça görüldü. Bursaspor çok rahat ve Konyaspor’un açıklarını bilerek oynarken Konyasporlu futbolcular, topu bir an evvel rakip kaleye götürme arzusundaydı. Normal olarak ne taktik uygulayabildiler ne de pas yüzdesini yüksek tutabildiler. 

Neredeyse hiç boş alan bırakmayan ve müthiş bir enerjiyle oynayan Bursaspor, birbirine benzeyen bireysel hataları değerlendirerek iki şok gol buldu. Özelikle ilk golden önce Ömer Ali’nin kaçırdığı gol evlere şenlikti. Kendisini sürekli savundum ama artık takıma faydasından. çok zararı hatta şu an için hiç faydası olmadığını düşünüyorum. Hatalarıyla dikkat çeken ikinci isim Fofana. İlk onbirde başlatmak gerçekten akıl işi değil. Ve üçüncü Ali Turan. İki yıl sözleşmesi uzatıldı ama her maçta bireysel hatası var. 

İlk yarı gelen üçüncü gol utançtı resmen. Dalga geçer gibi paslaşıp maçı orada bitirdi Bursaspor. 

Bu rezalet sonuçta futbolcular kadar Mehmet Özdilek’in de sorumluluğu var. Takımı maça kontrollü başlatmamaktalar ciddi bir hata yaptı. Geçen hafta da yazmıştım. Bu takımın galibiyet kadar maratonu devam ettirecek morale ihtiyacı var. Maalesef olmadı. 

Kalan iki maçı alamazsa Konyaspor düşme hattından lig sonuna kadar kurtulamaz. Bu arada yönetim de artık devre arasına girmeden sağlam bir muhasebe yapmalı. Ne yapmaya karar vereceklerse hemen vermeli. Yoksa Konyaspor göz göre göre eriyip gidecek. 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar