Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

KONYASPOR DUALI TAKIM MI?

Çaykur Rizespor maçında sahada yine farklı bir kadro vardı. Gekas sakattı ve yerine İzlandalı Thorvaldson oynadı. Hasan Kabze, hoop kulübeye gitti. Haftalardır forma bulamayan Erdal ise sahadaydı ve bu uzun “kesik dönemi” O’nu fazlasıyla hırslandırmıştı.

Torku Konyaspor beklendiği gibi maça ağırlığını koyup, oyunu Rize’nin sahasına yıktı. Ama solda Erdal, sağda da Ömer Ali Şahiner’in tam anlamıyla beceriksizlikleri ve ayaklarının adeta birbirine dolaşması yüzünden Konyaspor belki de 2-0 öne geçme şansını yitirdi. Hatta, 30 dakikada 3-0 olurdu. Rize defansındaki Obuabuna’nın ceza sahasında topu net şekilde eliyle almasını üç hakem birden es geçti.

İlk yarının son 15 dakikasında ise maç garip bir hal aldı. Erdal’ın soldan gidip sağ ayağıyla yaptığı vuruşlar kaleyi bulmadıkça Yeşil Beyazlılar stres yaptı ve 35. dakikada Rize’nin uzun defansına doldur boşalta başladı. Böyle gol atamayacakları belliydi, neyse ki Konyaspor, gol yemeden ilk yarıyı bitirdi. Ama ikinci yarı, Ömer Ali, nasıl ilk yarı takımın öne geçmesini engellediyse, kazanmasını sağlayacak adamın da kendisi olduğunu ispatladı. Hızını, adam eksiltme özelliğini, tek vuruş yeteneğini gösterip takımını 1-0 öne geçirdi.

Ah ama yine istemediğimiz şey oldu. Sosyal medyaya “Tütüneker maça müdahale etmezse, takım kendi başına bu maçı kazanır” yazdıktan hemen sonra hem de takım öndeyken geri sürekli yardıma gelen Erdal’ı oyundan çıkarıp Hasan Kabze’yi oyuna aldı. Cenk Ahmet’in bölgesinden gelen toplardan biri defans ve kalecinin de hatasıyla ağlara gitti.

Birileri hep diyor ya; “Konyaspor dualı takım” diye, valla dualı mı değil mi bilmem ama Çaykur Rizespor gibi resmen yenilmek için uğraşan bir takım karşısında kazanmak için duaya falan gerek olmadığı 20 dakikada anlaşıldı. Mehmet Uslu’nun attığı şuta, defanstaki oyuncu öyle bir vuruş yapmak istedi ki, kendi kalelerine gol atmamaları işten bile değildi.

Size bir şey söyleyeyim: Konyaspor’un aldığı bu galibiyette Uğur Tütüneker’in etkisi en fazla yüzde 2’dir. Futbolcuların cengaverliği, Rize’nin saçmalaması ve şansın etkisiyle gelen bir üç puan var.

Ne olursa olsun, bu 3 puan tam anlamıyla “damardan iğne” gibi takımı kendine getirdi. Ve yine ne olursa olsun, kızsam da, beceremediğini düşünsem de alınan sonuç itibariyle Uğur Tütüneker de şu ana kadar başarılıdır.

Ne diyeyim, madem dua ile oluyor, dua edin de takım kazanmaya devam etsin.  

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar