Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor 5-0’lık lekeyi temizler mi?

TORKU Konyaspor yarın çok önemli bir maça çıkacak. Sezonun en önemli iki maçından birine çıkacak. Merak etmeyin. “Buradan Alınacak puan çok önemlis. Ligi 7. Bitirmeliyiz” gibi günlük, klasik şeyler yazmayacağım. Ben daha duygusal düşünüyorum.

Bu sezon Konyaspor inişli çıkışlı bir grafik sergiledi. Aykut Kocaman'ın ve daha önemlisi büyük taraftarın katkısıyla, isabetsiz yabancı transferlerine rağmen ligi iyi bir yerde bitirme şansı yakaladı. Taraftar artık gelecek seneyi düşünüyor. İlk 6 takım arasına girecek bir takım kurulmasının hayalini görüyor. Ama bu seneyi şöyle geriye bakıp bir film şeridi gibi gözünün önünden geçirmesini istediğimizde aklına iyi anlamda, ilk sırada taraftarın arenayı doldurup yaptığı muhteşem koreografiler gelir.

Kötü anlamda ise 5-0’lık yenilgilerle sonuçlanan Galatasaray ve Gençlerbirliği maçları gelir. Arka arkaya yenilen 10 gol tüm Konya'yı şok etmişti. İşte bu yüzden yaparım İstanbul'da oynanacak maç çok önemli. Tabi ki şampiyonluk yarışını sürdüren rakibini farklı ini kimse beklemiyor. Ancak o rezil maçın rövanşı için Aykut Kocaman ve oyuncular elinden geleni yapıp bu skorun lekesi temizlemeliler. Bu taraftar oradan alınacak iyi bir sonucu hak ediyor.

Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'nin şampiyonluk iddiası nedeniyle bu maça oyuncularını daha iyi motive edeceği iddiası çok çirkin. Benim bildiğim Aykut kocaman o hatayı bir kez yapar. Konya'daki maçtan sonra yaptığı “Aziz Yıldırım savunması”yla hakkını kullandı.

Konyaspor için, taraftar için ve Anadolu için yenmekten daha güzel bir amaç olamaz. Haydi bakalım. Görelim sizi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar