Konya’nın tarihi mahallesine 9 kat imar

Konya’nın tarihi mahallesine 9 kat imar

Selçuklu Belediyesi, Bosna Hersek, Sancak, Dikilitaş, Sille, Hocacihan, Akıncılar, Ardıçlı ve Dumlupınar mahallelerinde toplam 14 arsanın satışı için ihaleye çıkıyor.

Selçuklu Belediyesi, ilçenin farklı mahallelerinde bulunan 14 arsayı satışa çıkardı. 2886 Sayılı Yasanın 35/A maddesi hükümleri dahilinde kapalı teklif usulüyle yapılacak ihale, 14 Aralık 2023 Perşembe günü saat 14.00'te Selçuklu Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek.

İhaleye konu arsalardan 1’i Bosna Hersek, 6’sı Sancak, 1'i Dikilitaş, 2'si Sille, 1'i Hocacihan, 1'i Akıncılar, 1'i Ardıçlı ve 1'i Dumlupınar mahallelerinde bulunuyor. Arsaların büyüklükleri 2 bin 549 metrekare ile 11 bin 598 metrekare arasında değişiyor.

Ticaret ve konut alanları

Arsalardan 3’ü ticaret alanı, 11’i ise konut alanı olarak planlandı. Ticaret alanı olarak planlanan arsaların muhammen bedelleri 10 milyon lira ile 55 milyon lira arasında, konut alanı olarak planlanan arsaların muhammen bedelleri ise 12 milyon lira ile 110 milyon lira arasında değişiyor.

arsa.png

İhaleye katılmak isteyenlerin, ihale şartnamesini Selçuklu Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nden temin etmeleri gerekiyor. İhaleye katılacaklar için en geç 13 Aralık 2023 günü saat 17.00'ye kadar Yazı İşleri Müdürlüğü'ne ihale evraklarını teslim etmeleri gerekiyor.

İhalede en yüksek teklifi veren kişi veya kişiler, ihaleyi kazanacak. İhale sonrasında, ihaleyi kazanan kişi veya kişilerden geçici teminat bedeli alınacak.

Sille’de 9 kata imarlı arsa

İhale, Sille mahallesinde bulunan arsaların satışı açısından dikkat çekiyor. Sille, Konya'nın tarihi ve turistik mahallelerinden biri olarak biliniyor. Mahallede, Selçuklu döneminden kalma tarihi yapılar bulunuyor.

sille.png

İhalede, Sille mahallesinde bulunan 9 kata imarlı 2 arsanın satışı da yapılacak. Bu arsalardan biri 2549 metrekare büyüklüğünde, diğeri ise 2913 metrekare büyüklüğünde. Muhammen bedelleri sırasıyla 14 milyon lira ve 16 milyon lira olan bu arsaların satışı, konumu itibari ile önemli bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.