Konyalı çocuklardan 'Filistin'de Çocuklar Ölmesin' etkinliği

Konya İl Müftülüğü tarafından 4-6 yaş Kur'an Kursu öğrencileri, "Filistin'de Çocuklar Ölmesin" etkinliği düzenleyerek dualarla Filistin'deki zulme karşı seslerini yükseltti.

Konya İl Müftülüğü tarafından 4-6 yaş Kur'an Kurslarındaki çocuklar ve ailelerinin katıldığı duygusal bir etkinlik, Mevlana Meydanı'nda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan etkinlik, Filistin'de hayatını kaybedenler için yapılan dua ile devam etti. Konya'daki Kur'an Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler de etkinliğin bir parçasıydı.

c1.jpg

Etkinlik sırasında konuşan Konya İl Müftüsü Ali Öge şöyle dedi:

"Günahsız ellerle yapılan dualar mutlaka kabul edilen dualardır. Hiçbir art niyet taşımayan yavrularımızın aminleri için buradayız. Mevlana Meydanı her zaman barış, uzlaşma, merhamet ve kardeşlik buluşmalarına tanıklık etmiştir. Bu etkinlik, barış, uzlaşma, merhamet, acıma, yaşama ve yaşatma değerlerini en güzel şekilde yansıtmaktadır.

Tüm katılımcıları saygı ve teşekkürle anıyorum. Yaklaşık bir aydır Filistin'de çocuklar ve siviller hayatlarını kaybediyor, orantısız güç kullanılıyor. Ülkemiz olarak dualar, cami programları ve mitinglerle tepkimizi en üst düzeyde gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Her zaman mazlumun yanında duran ve adaleti, merhameti önceleyen bir duruşla hareket ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz inşallah.

c2.jpg

Çocuklarımızın duaları, Konya'dan 4-6 yaş Kur'an Kursları seviyesinde, Filistin'de okula gidemeden hayatlarını kaybeden kardeşlerini unutmadığımızın bir ispatıdır. Bu günü unutmadıkları gibi Kudüs, Filistin ve Mescit Aksa'yı da ömür boyu sevgi ve bilinçle taşıyacaklar."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.