Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Konyalı Bakanı açıklıyorum!

Başbakan Tayyip Erdoğan 59. Hükümet’te iki yıl bakansız bıraktığı Konya’yı bu sefer gözeteceğini söylemiş. 60. Hükümet’te Konya’nın kesin bir bakanla temsil edileceğini söylemiş yani. Peki, kime söylemiş ve kim bu şanslı vekil? Evet, iş gelip orada düğümleniyor…

Sami Güçlü bu soruya, Başbakan Konya’ya bakanlık verecek diyor ve ekliyor “bu kesin ben değilim.” Sonra da “niyesini siz bilirsiniz zaten” deyiveriyor. Geriye kaldı 12 kişi. Harun Tüfekçi ile Orhan Erdem’in Meclis’te görev aldığını dikkate alırsak sayı 10’a düşüyor. Özkan Öksüz işleri çok yoğun bir işadamı, tercih edilmez. Hüsnü Tuna iyi bir hukukçu, ama ismi kartel medyasında yıpratılmış vaziyette. Elimizdeki vekil sayısı 8 kişiye düştü. Abdullah Çetinkaya, Ahmet Büyükakkaşlar, Kerim Özkul, Ali Öztürk ve Muharrem Candan’ın bakanlık beklemediklerini herkes biliyor. Ayşe Türkmenoğlu bayan olduğu için minik bir ihtimal bekleyebilir ki haklıdır. Geriye zaten pek bir isim de kalmadı. Hasan Angı ve Mustafa Kabakçı. Elimizde Hasan Angı, Mustafa Kabakçı ve Ayşe Türkmenoğlu var. Bu üçünden birisi bakan olacak, belki bu akşam.

***

Kayseri bir gol daha attı Konya’ya

Abdullah Gül, nihayet uzun ve sıkıntılı bir süreçten sonra 11. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya’ya çıkmıştır. Hayırlı uğurlu olsun. Uzun uzun hikayesini yazmaya gerek yok.

Dünkü bazı ilkler:

1. Ankara’ya dört ay aradan sonra ilk kez dün yağmur yağmış.

2. Başı örtülü bir hanım Cumhurbaşkanı eşi olarak Çankaya’da artık.

3. Teröristleri affeden Sezer’i hiç sorgulamayanlar, “Gül’ün uygulamalarına bakacağız” türü cümleler kurdu. Mesela, bir oy alan adayı mı rektör atayacak birinci olanı mı? gibi…

4. TBMM’de temsil edildiği halde saçma bir gerekçeyle dışarıda bekleyen CHP’siyle.

5. Halihazır bir bakan ilk kez bu makama seçilmiş oluyor.

6. Her alanda başa oynayan Kayserililer artık en tepede temsil edilecek.

7. Cuma namazı için Çankaya’dan dışarı çıkacak biri seçilmiş oldu.

8. Kayserili olsun da çamurdan olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.