Konya'da önemli çalıştay! İklim değişikliği tehlikeleri ve deprem riski masaya yatırıldı

Konya'da önemli çalıştay! İklim değişikliği tehlikeleri ve deprem riski masaya yatırıldı

Konya Büyükşehir Belediyesince kentsel dönüşümün bütüncül bir şekilde yönetilmesi amacıyla düzenlenen 'Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi Çalıştayı'nda jeolojik, meteorolojik, insan kaynaklı ve iklim değişikliği tehlikeleri ile deprem riski masaya yatırıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm sürecinin iyileştirilmesi ve kentsel dönüşümün bütüncül bir şekilde yönetilmesi amacıyla 'Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi Çalıştayı' gerçekleştirildi. Çalıştayda Konya’nın deprem haritası da çıkarıldı.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde iki oturum şeklinde gerçekleştirilen çalıştayda; jeolojik, hidro-meteorolojik, insan kaynaklı tehlikeler, iklim değişikliği tehlikeleri ile bütünleşik deprem risk ağırlıklandırılması konu başlıkları masaya yatırıldı.

DAHA GÜVENLİ VE DAYANIKLI YAŞAM ALANLARI BELİRLENECEK

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, güçlü yarınlar için güvenli ve huzurlu barınma ile konut altyapısının tesis edilmesinin önemine değindi. Uzbaş, “Büyükşehir öncülüğünde 6306 sayılı kanun kapsamında daha güvenli ve dayanıklı yaşam alanlarının belirlenmesi adına kentsel dönüşüm strateji belgesi hazırlanması ve hizmetlerinin yapılma çalışmaları başlatıldı” dedi.

KONYA’NIN DEPREM HARİTASI ÇIKARILDI

Kentsel dönüşüm sürecinin iyileştirilmesi ve kentsel dönüşümün bütüncül bir şekilde yönetilmesi amacıyla düzenlenen çalıştayda ayrıca Konya’nın deprem haritası da çıkarıldı. Çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin katıldığı çalıştayda çıkarılan deprem haritası kapsamında önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler ve çözüm önerileri görüşüldü.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.