Konya'da gerçekleşen Ideathon'da, akıllı şehir projeleri ödüllendirildi

Konya'da gerçekleşen Ideathon'da, akıllı şehir projeleri ödüllendirildi

Konya'da düzenlenen Akıllı ve Sürdürülebilir Şehir Çözümleri Ideathon'unda, yenilikçi projelerle çevresel ve yerel sorunlara çözümler bulundu. Afet yönetiminden sıfır atığa kadar birçok kategoride öne çıkan projeler ödüllendirildi

Konya Büyükşehir Belediyesi, akıllı şehir çözümlerine odaklanan bir ideathon düzenleyerek, Konya ve diğer şehirlerden gelen katılımcıları bir araya getirdi. Kapsül Teknoloji Platformu Zindankale Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen etkinlik, akıllı şehircilik alanında çeşitli kategorilerde yarışan yenilikçi projelerle dolu bir maratona dönüştü.

Katılımcılar, tükenen kaynakların etkili bir şekilde yönetilmesi ve sürdürülebilirlik ilkelerine uygun çözümler geliştirme hedefiyle 24 saat boyunca projelerini geliştirdi. "Akıllı Ulaşım ve Mobilite", "İklim Değişikliği", "Sıfır Atık", "Yeşil Enerji" ve "Afet ve Acil Durum" gibi önemli şehir sorunlarına odaklanan yarışmacılar, toplumun geleceğini etkileyecek kritik konulara çözüm sunmayı amaçladı.

Jürinin değerlendirmesinde çevresel ve yerel sorunlara getirdikleri yenilikçi çözümlerle dikkat çeken projeler ödüllendirildi. "Afet ve Acil Durum Yönetimi" kategorisinde birinci olan "Yaşam Kapsülü" projesi, sıfır atık kategorisinde ikinci sırayı alan "Tekno Tohum" ve akıllı ulaşım kategorisinde üçüncülüğü elde eden "Konyaloop" projesi öne çıkan başarılar arasında yer aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.