Konya'da bir belediyeden işçilerine 8 bin lira zam müjdesi

Konya'da bir belediyeden işçilerine 8 bin lira zam müjdesi

Konya'nın Akşehir İlçe Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası üyesi 32 kadrolu işçiye 8 bin 77 lira seyyanen zam yaparak, 2023-2025 yılları arasında toplu iş sözleşmesine göre yüzde 17.55 zam ve ek ödemeleri duyurdu.

Akşehir Belediyesi, bünyesinde çalışan 32 kadrolu işçiye seyyanen zam müjdesi verdi. Hizmet-İş Sendikası üyesi olan işçilere, 2023-2025 yılları arasında geçerli olacak toplu iş sözleşmesine göre yüzde 17.55 zamın yanı sıra, enflasyon etkisiyle mücadele etmeleri amacıyla seyyanen zam yapıldı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, ek protokol sözleşmesini imzalayarak işçilere bu müjdeyi duyurdu. Seyyanen zam kararı, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Hak-İş Konfederasyonu Konya İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası İkinci Şube Başkanı Hüseyin Keçeci, Başkan Yardımcıları Mehmet Doğdu, Kazım Turhan, Denetim Kurulu Başkanı Özkan Dayıoğlu tarafından birlikte imzalandı.

Başkan Akkaya, bu seyyanen zamın işçilerin ekonomik durumunu güçlendirmeyi hedeflediğini belirtirken, "Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikası bünyesinde bulunan, Akşehir'imize hizmet eden 32 kadrolu arkadaşımızın ek protokol sözleşmesini imzaladık. Bu sözleşme ile 2023-2025 yılları arasında geçerli olan toplu iş sözleşmesine göre kadrolu işçilerin yevmiyelerine yapılan yüzde 17.55 zamma ek olarak, işçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmemek için seyyanen zam uyguladık. Hizmet-İş Sendikası ile imzalanan ek protokolle bir defaya mahsus olmak üzere personellerimizin maaşlarına ek olarak 24 bin 230 lira ödeme yapılacak. Daha sonrasında ise 15 Ekim 2023 tarihinden itibaren her ay 8 bin 77 lira sosyal yardım ücreti ödenecektir. Personellerimize hayırlı uğurlu olsun, bereketli olsun diyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler