Konya Valisi Vahdettin Özkan’dan MÜSİAD Konya’ya ziyaret

Konya Valisi Vahdettin Özkan’dan MÜSİAD Konya’ya ziyaret

Konya Valisi Vahdettin Özkan, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu

Konya Valisi Vahdettin Özkan’a MÜSİAD Konya’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Ömer Faruk Okka, “1993 yılında kurulan MÜSİAD Konya, şehrimizin ekonomisine ve kültürel yapısına ciddi katkı sağlayacak birçok projeyi hayata geçirmiştir. Pandemi sürecinde de kurallara riayet ederek şehrimizin ekonomik yapısını güçlendirmek için projeler hazırlamaya devam ediyoruz.

Pandemi süreci, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik anlamda ciddi bir sıkıntıya neden olmuştur. Ancak sanayici ve iş adamlarımız bu zor dönemde tüm önlemlerini alarak kesintisiz olarak çalışmaya devam etmiştir. Her şeye rağmen sanayimizde çarklar dönmüştür, dönmeye devam etmektedir”

MÜSİAD’ın bu yıl içerisinde planlanmış birçok faaliyetinin pandemi nedeniyle gerçekleştirilemediğini kaydeden Başkan Okka, dünyanın dört bir yanındaki iş adamları ile üyelerimizi biraraya getireceğimiz pek çok programımızı iptal etmek zorunda kaldık. Ancak, şehrimiz için projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Lojistik Merkez’den sonra, sanayicilerimizin navlun maliyetlerini düşürmek ve limana demiryolu ile doğrudan erişimi sağlamak için projeler geliştiriyoruz. Diğer yandan, işsizlik ve istihdam sorunlarına çözüm açısından Milli Eğitim Bakanlığı ile okul sanayi iş birliği protokolü imzaladık, protokol çerçevesinde Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, sanayimizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesini, mezun öğrencilerin istihdamının sağlanmasını, öğrencilere girişimcilik ruhu ile ahilik kültürünün kazandırılması ile sektörlerin rekabet gücünün artırılmasını amaçlıyoruz” dedi.

1-1.jpg

Konya sanayisi büyük bir atılım içerisine girdi

Konya Valisi Vahdettin Özkan ise, “Ülkemizin ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal gelişiminde sivil toplum kuruluşlarının önemi büyüktür. Bu noktada MÜSİAD Konya, önemli projelere imza atmış bir kurum olarak geçmişte şehrimizin gelişimine büyük katkı vermiş, büyük sorumluluklar üstlenmiştir. Şehrimize katma değer sağlayacak projelerin artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Konya sanayisinin, son yıllarda, büyük bir atılım içerisine girdiğini, ihracatının hızla arttığını ifade eden Vali Özkan, “Şehrimizde üretilen ürünlerin kalitesi, uluslararası piyasada talebi artırmıştır. Bu dönemde şehirdeki firmaların uluslararası piyasada aynı sektörde birbirleriyle rekabet etmek yerine birbirlerini tamamlayıcı ürünlere yönelmeleri, böylelikle rekabet güçlerinin artırılması gerekmektedir. Bu konuda iş örgütlerine büyük görev düşmektedir” ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinde alınan tedbirleri ve sağlık hizmetlerini anlatan Vali Özkan, “salgınla ülke olarak topyekûn bir mücadele verilmektedir. Vatandaşlarımızın da ‘maske, mesafe ve temizlik’ kuralına uyması gerekiyor. Kurallara uymayı en yüksek seviyede topyekûn bir şekilde yapacağız ki bu mücadeleyi hep beraber kazanabilelim” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler