M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Konya Türkiye’nin zirvesinde!

Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesi kadar önemli olan bir diğer konu da nihayet hayırlı bir şekilde açığa kavuştu... Ahmet Davutoğlu Hocamızın Başbakanlığı Konya’mıza, ülkemize, dünya mazlumlarına ve tüm dünyaya hayırlı olsun...

Hatta mübarek olsun...

***

AK Partililer dün nasıl ki Erdoğan’ın Başbakanlığı etrafında kenetlenmişse bugün de Davutoğlu’nun etrafında kenetleneceklerdir.

Bu aynı zamanda yeni bir hizmet seferberliği olacaktır.

Bölünmeden, parçalanmadan, istikrarlı bir şekilde yola devam etmenin kılavuzudur Davutoğlu...

***

Sayın Davutoğlu’yla, müstakbel Başbakanımız’la 2011 yılında önemli bir söyleşi gerçekleştirmiştim...

Konya basınında ilk ve tek olan bu söyleşi vesilesiyle onunla ‘yol arkadaşlığı’ yapma fırsatı da buldum.

Doğrusu kelimenin tam anlamıyla başım dönmüştü.

Çalışma temposu o kadar yoğundu ki...

***

Türkiye’nin çok önemli bir akademisyeninin, çok önemli bir fikir ve aksiyon adamının siyasetle ilgilenmesinin nedeni neydi biliyor musunuz?

AK Parti’ye açılan kapatma davasıyla milletin iradesinin ipotek altına alınmak istenmesi...

O gün bana şunu söylemişti:

-Millet iradesine karşı böylesine bir komplonun kurulduğu dönemde akademik hayata dönmeyi ahlaki sorumluluk açısından doğru bulmadım. Bir daha millet iradesine bu şekilde bir müdahale olmayıncaya kadar da bu mücadeleyi sürdürme kararına vardım.

***

Bu kararlılık bugüne kadar devam ediyor ve inşallah bundan sonra da aynı gaye etrafında devam edecek.

Ve hiç kimse milletimizin iradesine müdahale edemeyecek.

Bunun için atılması gereken esas adımlar dönemi de böylece başlıyor.

***

Dışişleri Bakanı iken oldukça yoğun olmasına rağmen Konya’yı asla ihmal etmeyen Sayın Davutoğlu’na o zaman sorduğum bir soruyu ve verdiği cevabı buradan tekrar paylaşmak istiyorum:

-Halk sizi çok seviyor. Konya’da gittiğiniz her yerde çok ciddi bir beklenti var. Konya’ya yeterince vakit ayırabilecek misiniz? Konya’nın sorunlarını takip edebilecek misiniz?

-Tabi bu halkın, hemşerilerimizin beklentilerini karşılamak için gece-gündüz çalışacağız. Elimden geldiğince, Allah’ın verdiği vakti bereketlendirerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu anlamda hayırlı bir iş üzere olunduğu zaman bereket indiğine inanan bir anlayışa sahibim. Dua edelim, Rabbimiz vaktimizi bereketlendirsin Konya’ya daha çok vakit ayırabilelim.

*** 

Bu soruyu sorduğumda yıl 2011’di.

Aynı söyleşide Sayın Davutoğlu bana “Konya Türkiye’nin merkez şehirlerinden biri olacak” demişti.

İşte o günü yaşıyoruz.

Davutoğlu’nun Başbakanlığıyla Konya Türkiye’nin merkezine, hatta zirvesine gelmiştir.

***

Sayın Başbakanımızın ne Konya’yı, ne Bosna’yı, ne Gazze’yi, ne Somali’yi ne de gönül coğrafyamızdaki diğer şehirleri ihmal etmeyeceğine yürekten inanıyorum...

Ve dua ediyorum ki, vakti bereketlensin...

Konya’nın da, Türkiye’nin de, dünyanın da ihtiyacı olan enerjiyi Sayın Başbakanımıza ihsan etsin. Yolu, yolumuz açık olsun.

Amin.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.