Konya Şeker’den pancar ve patates üreticisine avans

Konya Şeker’den pancar ve patates üreticisine avans

Konya Şeker, 2024-2025 kampanya dönemi için üretici ortaklarına toplam 295 milyon 797 bin TL’lik mali destek sağlayacak. Pancar sulama avansı ve patates avansı, sırasıyla 11 Temmuz ve bugün itibarıyla hesaplara yatırılacak.

Konya Şeker, 2024-2025 kampanya döneminde üretici ortaklarına önemli bir mali destek sağlıyor. Şirket, toplamda 295 milyon 797 bin TL'lik avans ödemesi yapacak. Bu destek, 272 milyon 292 bin TL'lik pancar sulama avansı ve 23 milyon 505 bin TL'lik patates avansı olarak iki ayrı kalemde gerçekleşecek.

Pancar Sulama ve Patates Avansları Hesaplara Yatırılacak

Konya Şeker, 272 milyon 292 bin TL tutarındaki pancar sulama avansını bugün saat 17.00 itibarıyla üretici ortaklarının hesaplarına yatıracak. 23 milyon 505 bin TL’lik patates avansı ise 11 Temmuz Perşembe günü saat 17.00’de hesaplara geçecek. Bu ödemeler, çiftçilerin finansal yükünü hafifletmeyi ve üretim süreçlerinde daha rahat hareket etmelerini sağlamayı amaçlıyor.

PANKOBİRLİK Başkanı Ramazan Erkoyuncu'dan Açıklama

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, avans ödemeleriyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Üretici ortaklarımızın finansal yükünü hafifletmek ve üretim sürecinde daha rahat hareket etmelerini sağlamak amacıyla 272 milyon 292 bin TL’lik pancar sulama avansını bugün saat 17.00’den itibaren, 23 milyon 505 bin TL’lik patates avansımızı ise Perşembe günü saat 17.00’den itibaren hesaplara yatırmaya başlıyoruz. Avanslarımızın çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, bereketli bir sezon diliyorum.”

Konya Şeker’in Destekleri Devam Edecek

Başkan Erkoyuncu, Konya Şeker’in üreticilerini her zaman desteklediğini ve desteklerin önümüzdeki süreçlerde de artarak devam edeceğini belirtti. Şirketin bu desteği, üreticilerin motivasyonunu artırmayı ve tarımsal üretimin sürdürülebilirliğini sağlamayı hedefliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.