Konya Özel Medicana Hastanesi’nde 24 saat

Bizlere ilham kaynağı, yerine göre yol gösteren görüşlerinize önem veriyoruz.Hastaneler hakkında daha fazla bilgiler bekliyorsunuz. Hassasiyet gösterdiğiniz konularda görüş birliği içindeyiz. Sizleri daha çok bilgi sahibi yapmak üzere sırası ile Konya Özel Medicana Hastanesinden başladık. Son 24 saatimizi kat üç no 327 odada Gazetecilik ve haber görevimi yürütmüş bulunuyorum.

Başta Genel Müdür BELGİN BARIŞ v e Hasta Hizmetleri Müdürü SİBEL DURGUN hanımefendilere ve Uzman Dr. BÜLENT GÖÇER hocamıza gösterdikleri ilgiden dolayı Gazetemiz MEMLEKET adına teşekkürlerimi arz ediyorum.

Hizmet aşkıyla o muhteşem açılıştan sonra, beklenen den çok daha fazla rağbet görmenin sırlarını öğrenmekte gecikmedik.. Hastane içinde ve dışında nereye baksak güçlü bir İDARİ OTORİTENİN ve iradenin izlerine rastladık. Hekimlik hizmetlerinin kusursuz bir ŞİİR gibi işleyişine tanık oldum. Hekim Hasta ilişkilerinde çığır açan istisnasız fark gözetmeden GÜLER YÜZ VE TATLI DİLİN ruhlarda yarattığı PİSİKOLOJİK MORALİ takdirle yad etmeden geçemiyorum.

Daha ilk giriş katta Panodaki dev teknik kadro göz kamaştırıyor. Ülkenin seçkin bilim adamları Profesörleri ve uzman Hekimlerin isimlerini okuyor ona göre kararını veriyor Vatandaş. Bu Hekimlerden çoklarının isimleri evlerde çarşılarda konuşuluyordu zaten. Uzman Dr BÜLENT KOÇER HOCA zaten yabancımız değildi. İsmi üzerinde çok konuşulan Kardiyoloji Uzman Dr ÖZGÜR ÖZ ile FİZİK Uzman Dr MEHMET PORTAKAL’ın hastalarından öğrendiğimize göre Kalbinden, dizinden sırtından şikayeti olan hastaların sağlığına kavuşarak taburcu oldukları biliniyordu.

Bu değerli Hekimlerimizden Mehmet Portakal’ı ziyaret etmek fırsatını buldum. Sıra bekleyen hastalar dan sonra tatlı dil ve tebessüm ile başlayan görüşmelerimizden sonra anladım ki, tatmin edici muayene , doğru teşhis ve tedavi insanı böylesine meşhur ediyordu.

327 nolu odada gecelediğim saatler hiç de can sıkıcı olmadı. Nöbet değişimi, yemek saatlerinde oluşan çalkalanmalar, Hemşire hanımların sık sık hastalarla olan ilişkileri peryotik uygulamalar zenit Saati gibi sabahlara kadar çalışıyor Alarm düğmesi çalar çalmaz hastanın yanındalar. Hemşirelik gerçekten çok kutsal bir meslek. Bu mesleğin böylesine güzel işleyişini gördüm. Bu nedenle SEKRETER Binnaz Sarı ve Tuba Yurtsever yönetimindeki sayıları yirmiyi bulan diğer Hemşire hanımlardan Elif Yılmaz ve Elif Sağlam, Melek.F.Sera, Fatma, Fatmanur, Selma, Fatma Ateş,Fadime Ümüt,İlknur, Tuğba, Abdullah, Abdurrahman ve diğer arı gibi çalışan temizlik elemanlarından tüm hastalar adına HELALLIK için yapılan dualarla mutlu anlar yaşadım.

MEDİCANA sağlık gurubu hasta memnuniyet anketi adına yazacaklarımız yüz üzerinden yıldızlı yüz…Hasta yatış ve taburculuk hizmetleri, Hekimlik ve Hemşirelik hizmetleri , Tıbbi görüntüleme ve Radyoloji hizmetleri, güvenlik ve temizlik hizmetleri Dini ihtiyaçlarla ilgili her türlü tedbirler dahil Genel olarak Hastaneye duyulan güven ÇOK İYİ…

Gönül rahatlığı ile ve güvenle girilip çıkılacak bir kuruluş.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.