Konya Meram Oruç Reis Evleri başvuruları başladı! 2+1, 3+1 ve 4+1 kayıtlarında ikamet detayı! Tıkla başvur..

Konya Meram Oruç Reis Evleri başvuruları başladı! 2+1, 3+1 ve 4+1 kayıtlarında ikamet detayı! Tıkla başvur..

Konya’da Meram Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen kooperatiflere bir yenisi daha ekleniyor. Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin ön başvuruları başladı. Başkan Mustafa Kavuş, Oruç Reis Evleri’nin sadece Meramlılara özel olacağını açıkladı

Konya'da Meram Belediyesi öncülüğünde kurulan Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin ön başvuruları bugün başladı. Meram Belediye Başkanı Mutafa Kavuş, Oruç Reis Evleri projesi ile birlikte Meram’ın Büyük Konut Hamlesi’nin 6 bin 569 konuta ulaştığını söyledi. Kavuş, Oruç Reis Evleri’nin sadece Meram’a ve Meramlılara özel olacağının da müjdesini verdi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un, birkaç gün önce Piri Reis Evleri temel atma töreninde müjdesini verdiği Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin ön başvuruları başladı. Kooperatifin ve başvuruların detayları Başkan Kavuş tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

MERAM ORUÇ REİS EVLERİ NEREDE? KAÇ DAİRE?

Oruç Reis Evleri Kooperatifi’nin Dr. Ahmet Özcan ile Karaman caddelerine yakın ve yeni açılacak olan 30 metrelik Alparslan Türkeş caddesi üzerinde yer aldığını, ayrıca da Küçükaymanas Caddesi ile Koçbeyaz Caddesi kesişiminde bulunduğunu kaydeden Mustafa Kavuş, projenin toplam bin 150 daire ile Konya’nın en büyük konut projelerinden birisi olacağını söyledi.

Meram tarihinin en kapsamlı ve en yoğun, dönüşüm ve şehirleşme hamlesini, gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadığını belirten Kavuş, “Aksinne, Aymanas, Uluırmak, Turgutreis, Fahrünnisa, Piri Reis Evleri’nden sonra şimdi de bin 150 dairelik Oruç Reis Evleri’nin müracaatlarını bugün itibariyle başlatıyoruz. Dalga dalga büyüyen Meram’ın Büyük Konut Hamlesi’ne son katılan Oruç Reis Evleri’yle konut sayısı 6 bin 569 oldu. İki buçuk yıl gibi kısa bir sürede tüm kooperatiflerde 613 konutu ve 73 ticari alanı da sahiplerine teslim ettik” diye konuştu.

ORUÇ REİS EVLERİ ZEMİN+7 VE ZEMİN+5 OLMAK ÜZERE TOPLAM 19 ADET BLOKTAN OLUŞACAK

Öncekilerde olduğu gibi Oruç Reis Evleri’nde de Meram’a sağlıklı yerleşim alanları kazandırmakla kalmayıp, vatandaşların yüksek hayat standartlarına kavuşmaları adına tüm ayrıntıları düşündüklerinin altını çizen Kavuş, şunları söyledi:

  • 74.289 m2 arsa alanına sahip olan ve Zemin+7 ve Zemin+5 olmak üzere toplam 19 adet blok teşkil edilecek projede, her daireye 1 adet kapalı otopark alanı ayrıldı.

  • Sosyal yaşam alanı için ayrılan 39.500 m2’de, yürüyüş yolları, her yaşa uygun spor alanları, çocuk oyun alanları ve geniş yeşil alanları ile güven ve huzur içinde bir sosyal yaşam konut sahiplerini bekliyor.

  • Oruç Reis Evleri bölgenin ticaret hayatına da önemli katkıda bulunacak. 7.150 m2 alanda inşa edilecek cadde üstü dükkanlar ile hem site sakinleri ihtiyaçlarını yakın konumdaki işyerlerinden karşılayabilecek hem de bölgesindeki ticari hayata yeni bir soluk kazandıracak.

ORUÇ REİS EVLERİ'NE SADECE MERAMLILAR BAŞVURACAK! İŞTE DETAYLAR..

4 ayrı tipte üyelik alınacak projede arsa sahipleri için 3 ayrı tipte daire bulunduğunu ve zemin kat dairelere üyelik alınmayacağını söyleyen Başkan Kavuş, bu projede diğerlerinden farklı olarak müracaat ve üyelik sürecini yeniden şekillendirdiklerini belirtti.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, artan konut ihtiyacını göz önünde bulundurarak bu imkandan öncelikle Meramlı hemşehrilerinin yararlanabilmesi ve Meram’da yaşamanın ayrıcalığını hissedebilmeleri adına Oruç Reis Evleri’ne sadece Meram’da ikamet eden vatandaşların başvurabilmesine karar verdiklerini duydu.

HER İKAMETGAHTAN SADECE BİR KİŞİ BAŞVURABİLECEK

Kavuş, “Piri Reis Evleri’nden sonra vatandaşlarımızdan bu yönde pek çok istek gelmişti, onların isteklerini böylece yerine getirmiş olduk. İkinci olarak olabildiğince fazla Meramlı hemşerimizin bu imkandan yararlanabilmeleri adına her konuttan, her ikametgahtan sadece bir kişinin başvurmasını kararlaştırdık. Böylece yeni konutlar çok daha geniş bir tabana hizmet vermiş olacak. Bir diğer değişiklikte yine kamuoyunun bizden beklediği bir noktada oldu. Beklentiyi tam anlamıyla karşılayabilmek için başvuru bedelini bu sefer öncekilerden farklı olarak 5.000 TL. olarak belirledik. Meram’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

ORUÇ REİS EVLERİ PEŞİNAT VE AİDAT ÖDEMELERİ:

56 adet 120 m2’lik 2+1 dairelerde aidat rakamı 3 bin 950 TL, peşinat 85 bin TL

267 adet 150 m2’lik 3+1 dairelerde aidat rakamı 5 bin 200 TL, peşinat 112 bin TL

162 adet 175 m2’lik 3+1 dairelerde aidat 6 bin 100 TL, peşinat 135 bin TL

56 adet 185 m2’lik 4+1 dairelerde aidat 6 bin 500 TL, peşinat 142 bin TL.

Kaynak: Oruç Reis Evleri’nin ön başvuruları başladı

MERAM ORUÇ REİS EVLERİ BAŞVURU

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.