Konya Meram Belediyesi Oruç Reis Evleri 4+1, 3+1 ve 2+1 kura sonuçları! Asil ve yedek tam liste

Konya Meram Belediyesi Oruç Reis Evleri 4+1, 3+1 ve 2+1 kura sonuçları! Asil ve yedek tam liste

Konya'da Meram Belediyesi öncülüğünde başlatılan büyük konut hamlesinin Aymanas, Aksinne, Uluırmak, Turgutreis, Fahrünnisa ve Piri Reis Evlerinin ardından Oruç Reis Evleri'nde hak sahipleri, çekilen kurayla belirlendi. İşte asil ve yedek kura sonuçları..

Konya'da Meram Belediyesi öncülüğünde başlatılan büyük konut hamlesinde Aymanas, Aksinne, Uluırmak, Turgutreis, Fahrünnisa ve Piri Reis Evleri'nin ardından Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi'nde hak sahipleri, çekilen kurayla belirlendi. İşte asil ve yedek kura sonuçları..

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesinin başlattığı "Büyük Konut Hamlesi'nin son halkası Oruç Reis Evleri'nde hak sahipleri, noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi.

Meram Belediyesinin başlattığı "Büyük Konut Hamlesi'nin son halkası olan Oruç Reis Evleri'nde kura heyecanı yaşandı. Sadece Meram'da ikamet edenlerin ve her ikametten de bir kişinin katılabildiği kuralar, noter huzurunda çekildi ve belediyenin youtube kanalından canlı yayınlandı.

"HER KOOPERATİFİMİZ DEĞİŞEN, DÖNÜŞEN VE YENİLENEN MERAM'IN YÜZ AKI OLDU"

Kura çekimi öncesinde açıklamalarda bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram'ın tarihindeki en detaylı ve en yoğun değişim ve dönüşümünü yaşadığının altını çizerek, "Şükürler olsun ki bu süreci başlatmak, büyütmek ve yürütmek bizlere nasip oldu. İnşallah projeler tamamlandığında ev sahibi olanların yüzlerindeki mutlulukları görmek de nasip olur" diye konuştu.

Meram Belediyesi'nin başlattığı Büyük Konut Hamlesi'nin öneminin ve değerinin, tüm dünyanın bugün içinde bulunduğu durum nedeniyle daha iyi anlaşıldığına vurgu yapan Başkan Kavuş, "Tüm dünya bir krizin içinden geçiyor. Bu krizin yansıması olarak her geçen gün artan konut açığı ile karşı karşıya kaldık. Ama belediyemizin konut hamlesi sayesinde bu negatif durum Meram için bir umuda dönüştü. Bu umudun semeresini de öncelikle başvuru sayıları ile alıyoruz. Her bir kooperatifimiz başvuru rekorları kırdı. Her bir kooperatif, değişen, dönüşen ve yenilenen Meram'ın yüz akı oldu. Meram'da her bir ikametgahtan yalnız tek bir kişinin başvurabildiği Oruç Reis Evleri'nin başvuru sayısı bile 14 bin 202 oldu. Bu başvuru sayısı, bizlerin sorumluluğunu bir kat daha artırıyor. Öte yandan, Meram Belediyesi'nin öncülük ettiği Büyük Konut Hamlesi, Oruç Reis Evleri ile birlikte 6 bin 569 konuta ulaştı. 350 bin nüfuslu bir ilçemizin onda birinden fazlasını yakından ilgilendiren, onların hayatına en güzel şekilde dokunduğumuzun da kanıtıdır bu sayı. Aymanas, Aksinne, Uluırmak, Turgutreis, Fahrünnisa ve Piri Reis'ten sonra Büyük Konut Hamlemizin, 7. halkası olan Oruç Reis Evleri'mizin kura çekimleri, şehrimize, ilçemize ve kurada ismi çıkanlara hayırlı olsun" diye konuştu.

Oruç Reis Evleri hakkında

Meram Belediyesi öncülüğünde kurulan Oruç Reis Evleri, toplam bin 150 daire ile Konya'nın en büyük konut projelerinden birisi olacak. 74 bin 289 metrekare arsa alanına sahip olan ve Zemin+7 ve Zemin+5 olmak üzere toplam 19 adet blok olacak. Her daireye 1 adet kapalı otopark alanı ayrıldı. 39 bin 500 m ayrılan sosyal yaşam alanı içinde yürüyüş yolları, her yaşa uygun spor alanları, çocuk oyun alanları ve geniş yeşil alanları bulunuyor.

Hak sahiplerine güven ve huzur içinde bir yaşam sunacak olan Oruç Reis Evleri bölgenin ticaret hayatına da önemli katkıda bulunacak. 7 bin 150 m2 alanda inşa edilecek cadde üstü dükkanlar ile hem site sakinleri ihtiyaçlarını yakın konumdaki işyerlerinden karşılayabilecek hem de bölgesindeki ticari hayata yeni bir soluk kazandıracak.

ORUÇ REİS EVLERİ'NDE ASİL LİSTEYE HAK KAZANANLAR İÇİN KAYITLAR 25 HAZİRAN'DA BİTİYOR

Noter çekilişi sonucunda asil üye olmaya hak kazanan kişilerin 25 Haziran Cumartesi saat 17.00'a kadar Emlak Katılım Konya Şubesindeki TR44 0021 1000 0022 4242 0000 02 IBAN numaralı Sınırlı Sorumlu Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi hesabına peşinat yatırdıktan sonra, kimlik, dekont, yerleşim yeri belgesi ve 2 adet fotoğraf ile birlikte Meram Farunnisa Hatun Kültür Merkezi'ndeki ofise üyelik kaydını yaptırmaları gerekiyor.

ORUÇ REİS EVLERİ KOOPERATİFİ ASİL VE YEDEK KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Konya Meram Belediyesi Oruç Reis Evleri 4+1, 3+1 ve 2+1 kura sonuçları! Asil ve yedek tam liste

Konya Meram Belediyesi Oruç Reis Evleri 4+1, 3+1 ve 2+1 kura sonuçları! Asil ve yedek tam liste

Konya Meram Belediyesi Oruç Reis Evleri 4+1, 3+1 ve 2+1 kura sonuçları! Asil ve yedek tam liste

Konya Meram Belediyesi Oruç Reis Evleri 4+1, 3+1 ve 2+1 kura sonuçları! Asil ve yedek tam liste

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler