Konya Çevreyolu Nihayet Tamamlanıyor

Konya Çevreyolu Nihayet Tamamlanıyor

Konya Çevreyolu'nda nihayet son aşamaya geçildi. Karayolları Genel Müdürlüğü, Çumra-Konya arası 48-62. kilometreler arasındaki 14 kilometrelik bölümün etüt ve proje danışmanlık hizmet alımı için ihale düzenliyor.

Özellikle Konya'nın şehir merkezindeki trafik sorununa çözüm olacak olan çevreyolu projesinde yeni bir gelişme yaşandı. Karayolları Genel Müdürlüğü, 48-62. kilometreler arasındaki 14 kilometrelik bölüm için ihaleye çıktı.

Yılan hikayesine dönen çevre yolu projesinde, 9 Ocak 2024 tarihinde yapılacak ihale neticesinde Boruktolu-Hatıp (Meram) arasındaki yolun tamamlanması sağlanacak.

Çumra-Konya arası 48-62. kilometreler arasındaki 14 kilometrelik bölüm için açılan ihale, 2020 yılında bitirilmesi planlanan 122 kilometre uzunluğundaki toplam 3 etaptan oluşan Konya Çevre Yolu projesinin tamamlanması için önemli bir adım olarak görülüyor.

konya-cevreyolu-ihalesi-harita.jpg

İhalede, işin miktarı bölümünde "Yaklaşık 14 Km. Yolun Etüt ve Proje Danışmanlık Hizmet Alımı İşi" ibaresine yer verildi. İşi riske atmak istemeyen kurum ihaleye yalnızca belli firmaların girmesi için de adım attı.

İhaleyi kazanan firma, Boruktolu-Hatıp (Meram) arasındaki yolun etüt ve proje çalışmalarını yapacak. Bu çalışmaların ardından, yolun yapım ihalesi yapılacak.

Konya Çevre Yolu'nun tamamlanması, kentin özellikle şehir merkezinde belli saatlerde oluşan trafik sorununa önemli bir çözüm olacak.

Konya Çevreyolu Projesi'nin 600 gün içinde tamamlanması hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler