Konya Beyhekim Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde kapasite 139 oldu

Konya Beyhekim Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde kapasite 139 oldu

Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz aylarda hizmet sunmaya başlayan 24 yatak kapasiteli yenidoğan yoğun bakım ünitesi ile yoğun bakım yatak kapasitesi 139 oldu. İl Sağlık Müdürü Koç, üniteyi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz aylarda hizmet sunmaya başlayan 24 yatak kapasiteli yenidoğan yoğun bakım ünitesinde inceleme ve açıklamalarda bulundu. Başhekim Dr. Mehmet Mermer’den serviste sunulan hizmetler hakkında bilgiler alan Prof. Mehmet Koç, “Yenidoğan servisimiz şehrimiz adına son derece önemli bir yükü ortadan kaldırarak, zaman zaman yüzde 90’ların üzerinde yatak doluluk oranı ile çalışan başta Konya Şehir Hastanemiz olmak üzere diğer hastanelerimizi de rahatlatmış durumdadır” diye konuştu.

beyhekim2.jpg

‘YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM YATAK KAPASİTESİ 139 OLDU’

Hizmete açılan 24 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesi ile birlikte ilimizdeki kamu hastanelerinde yenidoğan yoğun bakım yatak kapasitesinin toplamda 139’a yükseldiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, servisin yakın zamanda açılmış olmasına rağmen koordineli ve son derece verimli bir hizmet sunduğunu ifade etti.

beyhekim3.jpg

Yenidoğan yoğun bakım ünitesinin uzman kadrosu ile ileri tedavi gerektiren bebeklerin hayata tutunmalarına destek olduğunun altını çizen Prof. Dr. Koç, kadın doğun ve çocuk hastalıkları alanında yapılan yeni projelerle birlikte Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çok daha özellikli hizmetleri vatandaşlara sunmaya başladığını açıkladı.

beyhekim4.jpg

Serviste tedavi gören bebeklerin ebeveynleri ile de görüşerek geçmiş olsun dileklerini ileten Prof. Dr. Koç, hastanenin kadın doğum ve çocuk sağlığı uzmanı hekimleri ile de toplantı düzenleyerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

beyhekim5.jpg

Servis ziyaretlerinin ardında hastane toplantı salonunda hastane yöneticileri ile de bir araya gelen Prof. Dr. Koç, gayretli çalışmalarından dolayı idareci ve çalışanlara teşekkür etti. Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Mermer’de, İl Sağlık Müdürlüğü’nün de verdiği destekle hastaneyi çok daha nitelikli sağlık hizmeti sunan bir sağlık merkezi haline getirmek için çaba sarf ettiklerini ifade ederek belirlenen hedeflere ulaşabilme adına çalışmalar yaptıklarına vurgu yaptı.

beyhekim.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.