Konjonktür neyi gerektiriyor?

Konjonktür neyi gerektiriyor acaba?

Bugün gece eğer izin alınabilse idi, “Kur’an ziyafeti” programı olacaktı. Ama konjonktüre takıldı. Dünya Kur’an okuma birincileri ikinci kez Ereğli’ye gelecekti. İzin verilmemesi için ortaya sunulan gerekçeler beni tatmin etmedi. Bugün aynı program Güneysınır’da yapılacak. Şimdi Güneysınır’ın konjonktüriyle Ereğli’nin konjonktürü farklı mı?

Merak ediyorum ya neden bizim ülkemizde bunlar yaşanıyor? Bu ülke insanının yüzde 99’u Müslüman değil mi? Bugün izin vermeyen konjonktür yarın Kiraz Festivali’ndeki konserlere nasıl izin verecek? Seçim çalışmaları daha da hızlanmış olmayacak mı?

Bu konu da yazacaklarımı saklı tutuyorum. Nedeni ise, sinirle kalkıp zararla oturmamak için zamanı gelince bu konuyu da enine boyuna yazacağım. Ereğli stadında ilk konserden sonra…

SEÇİMLERDE ADAYLAR NE YAPACAK?

Ereğli’nin adayları kendilerini tanıtmaya başladı. İlk basın açıklaması AK Parti’den geldi. Milletvekili Abdullah Çetinkaya gelmeden düzenlenen basın toplantısında söylemler destekleme yönündeydi. Burada herkes vekilin tekrar aday gösterilmesinden memnun gözükmüyor. Bu şok seçim meydanlarına inildikten sonra atılacağa benziyor.

Bu saatten sonra Abdullah Çetinkaya neler yapacak, bunun oturup muhasebesini yapmalı.

Öncelikle Ereğli, Karapınar, Emirgazi, Halkapınar ilçelerinin AK Parti İlçe Başkanlarını ve 6 beldenin belde başkanlarını toplayarak özel bir toplantı yapıp, onları dinleme zahmetinde bulunması gerekecek.

Eksileri artıya çevirecek hamleleri beklemeden yapmalısın, benim seçilmem garanti mantığı içinde hareket edersen sonucuna katlanmak zorunda kalırsın. Ereğli ve çevresinde binlerce insanın vebali sorumluluğu senin omzuna yüklendi. Bu sorumluluk içinde çalışman gerekir.

Ereğli ve çevresinde birliktelik olmadığı için tek adayla ve 9. sıraya razı olmak zorunda kaldık. Cihanbeyli, kulu, Altınekin civarından 5’e yakın aday var. Bu ne kadar değer verildiğimizi gösteriyor.

İkinci aday tanıtımını CHP yaptı. Ferudun Başkan adaylarını sağına soluna alarak ilçe teşkilatında açıklama yaptı. 3. sıraya konan aday Tunay İnce akıcı konuşması ve kültürüyle aday olmasında sıkıntı olmadığını gösterdi. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Ereğli’de okuduğunu söylerken ben Ereğliliyim mesajı verdi. Ama Ereğli halkı Tunay İnce’yi tanımıyor. Ben de Avrupa Birliği Derneği’nin Ereğli şubesinin bir toplantısında gördüm. İsmini duyuyordum. Tunay Bey de kendisini Ereğli’ye ve çevresine iyi anlatmak zorunda, tanıtıma önem vermeli, Ferudun başkan bu konuda Tunay İnce’yi yönlendirecektir. Servet Özdemir ise konuşmasında çok net ifadelerle “her zaman partimin emrindeyim” dedi. Kendisini tebrik etmek lazım.

Çarşamba günkü yazımda bir yanlışlık yapmışım. MHP Ereğli adayı Hüseyin Obrukçu’yu 6. sırada diye yazmışım. Hem kendisinden hem MHP’lilerden özür dilerim. Hüseyin Bey MHP’nin 5. sıra adayıdır. Bu yarışta Hüseyin Bey de var. Kendisine ve partisine bu yarışta başarılar diliyorum.

Ama Konya, Ereğli’nin Konya’nın en büyük ilçesi olduğunu kabullenmesi gerekiyor. Halk eskisi gibi değil, bu böyle biline…

Referandum sesleri dillenecek seçimlerde en çok gündemi de bu oluşturacak…

www.ereglimedya.com YENİLENDİ

Ereğli’nin en güncel haber portalı olan www.ereglimedya.com’u yeniledik. Ereğli ve Ereğli dışından takip edenler Ereğli hakkında istedikleri her konuyu bulabilecekler. Ayrıca sitemizde herkesi misafir kalem olarak görmek istiyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.