Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi Saavedra Kayseri'de

Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi Saavedra Kayseri'de

KAYSERİ (AA) - Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saavedra, Kayseri Ticaret Odasını (KTO) ziyaret etti.KTO binasında gerçekleşen ziyarette,...

KAYSERİ (AA) - Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saavedra, Kayseri Ticaret Odasını (KTO) ziyaret etti.

KTO binasında gerçekleşen ziyarette, Büyükelçi Saavedra ile KTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı bir araya geldi.

Hasnalçacı, görüşmede, Kayseri'den yaklaşık 180 ülkeye ihracat yapıldığını söyledi.

Türkiye ile Kolombiya arasındaki ticari ilişkilerin son yıllarda arttığını belirten Hasnalçacı, "Türkiye ile Kolombiya arasında yaklaşık 1,2 milyar dolarlık bir ticari ilişki var. Bunun yaklaşık 1 milyar doları ithalat, 200 milyon doları da ihracat. Bununla beraber Kayseri ile olan ticari ilişkilerin artmasını istiyoruz. İnşallah bu ziyaretten sonra şehrimizin değerli firmaları ve bizler, sizlerin ziyaretleriyle bu ticari ilişkileri artırmaya gayret göstereceğiz." diye konuştu.

Saavedra da Kayseri ile ülkesi arasındaki artan ekonomik ilişkileri değerlendirmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı