KMÜ akademik kadrosunu güçlendiriyor! 19 farklı bölüme 22 öğretim üyesi alacak

KMÜ akademik kadrosunu güçlendiriyor! 19 farklı bölüme 22 öğretim üyesi alacak

KMÜ eğitimden telekomünikasyona, yenilenebilir enerjiden yeni medyaya, turizmden tıp bilimlerine kadar 19 farklı bölüme 22 öğretim üyesi alacağını duyurdu.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), 11 Aralık 2020 tarihinde yayımlanan personel ilanıyla eğitimden telekomünikasyona, yenilenebilir enerjiden yeni medyaya, turizmden tıp bilimlerine kadar 19 farklı bölüme 22 öğretim üyesi alacağını duyurdu.

Özellikle son yıllarda sağlık alanındaki atılımları ile dikkat çeken üniversitede hemen her alanda büyüme gerçekleşiyor. Üniversitenin son dört yılda öğretim üyesi sayısında yüzde 150’lik bir artış yaşanırken toplam akademisyen oranında da yüzde 44’lük bir artış sağlandı. Yine bu sürede üniversitenin 7 olan fakülte sayısı 11’e, meslek yüksekokulu sayısı 6’ya, enstitü sayısı 3’e, yüksekokul sayısı da 2’ye yükseldi.

Kısa süre içerisinde özellikle sağlık alanında yükseköğretim camiasında öne çıkan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 43, Sağlık Bilimleri Fakültesinde 34, Tıp Fakültesinde 24, Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinde 8, Ermenek Uysal ve Hasan Kalan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda da 6 akademisyen olmak üzere toplam 115 akademik personelle hizmet veriyor. Bu sayıyla birlikte üniversitenin sağlık alanındaki akademisyen sayısı, diğer alanlardaki akademisyen sayısının neredeyse altıda birine ulaştı.

kmua8.jpg

22 Kişilik Kadronun 11’i Tıp Fakültesine

Üniversite, en son yayımlanan ilanıyla akademik kadrosunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. İlana çıkılan 22 kişilik kadronun ise 11’ini Tıp Fakültesi öğretim üyeleri oluşturuyor. İlanla, Dahili Tıp Bilimlerine 5, Cerrahi Tıp Bilimlerine 4, Temel Tıp Bilimlerine de 2 öğretim üyesi alacak olan üniversite, Tıp Fakültesindeki doktor sayısını da 35'e çıkarmış olacak.

"KMÜ, yükseköğretim camiasında hatırı sayılır bir yere gelmiştir."

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, üniversitenin başta sağlık olmak üzere hemen her alanda akademik varlığını güçlendirdiğini belirterek "Devletimizin destekleri ve milletimizden aldığımız güçle üniversitemizi yükseköğretim camiası içerisinde önemli bir seviyeye getirdik. Gerek fiziksel altyapı yatırımlarımız gerekse akademik personel alımlarımız hız kesmeden devam etmektedir. Özellikle dünyada hızla artan sağlık personeli ihtiyacı ve ülkemizin gerçekleştirdiği sağlık politikalarını dikkate alarak bu konuya fazlasıyla ihtimam göstermekteyiz. Şuan sağlık alanında 3 fakültesi, 2 meslek yüksekokulu ve 1 enstitüsü olan üniversitemiz, tüm diğer alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da akademik yapılanmasını başarıyla sürdürecektir. Üniversitemizin gelişimi ve ilimizin kalkınması için gösterdiğimiz çabada bize destek olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara şahsım ve KMÜ ailesi adına şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

kmua5.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.