M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Kayseri'de 2 gün

BEF Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu’nun davetiyle Kayseri’de dolu dolu 2 gün geçirdik…

Genel Yayın Yönetmenimiz Adem Alemdar, Genel Müdürümüz Uğur Özteke, Yayın Danışmanımız Celal Emiroğlu, Haberdar Yazıişleri Müdürü Mustafa Özdemir’le birlikte Kayseri’nin tadını çıkardık diyebilirim.

Aslen Kayserili olmam hasebiyle bu seyahat benim açımdan biraz daha manalıydı…

Daha önce Erciyes’e hiç bu kadar yaklaşmamıştım.

Başka hiçbir şeyden bahsetmeden önce Erciyes’ten bir dolu bahsetmek gerekiyor.

Kıymetli dostumuz BEF Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu’nun da gayretleriyle Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin heyecanı Erciyes’in heybetine yakışır hizmetler olarak vücut bulmuş.

Erciyes adeta ilmek ilmek dokunuyor…

Öğrendik ki Başkan Özhaseki, 13-19 Şubat tarihleri arasında Erciyes Projesi’nin 1. Etabını oluşturan 6 adet yeni mekanik tesisin, yeni kayak pistlerinin ve sosyal tesislerin açılışını yapacak. Dolayısıyla geceli gündüzlü, hummalı bir çalışma var.

Bu çalışmalar devam ederken diğer yandan da Erciyes Dağı, kayak meraklılarının akınına uğruyor. BEF’in burada yürüttüğü faaliyetler, özel tesislerin de kendilerini frenlemelerini sağlamış. Daha önce 15 TL olan sucuk ekmek BEF’te 5 TL olunca özel işletmeler de 6 TL’ye kadar inmek zorunda kalmışlar.

Kayseri’de BEF çok önemli ve işlevsel bir şirket.

Refik Bey’in koordinatörlüğündeki şirket, bir yandan restoran ve kafe işletiyor, diğer yandan meslek edindirme kursları KAYMEK’i bünyesinde barındırıyor, öte yandan da proje üretim merkezi gibi çalışıyor.

Erciyes Projesi de Refik Bey’in her adımını büyük bir hassasiyetle takip ettiği vizyon projelerden.

KAYSERİ ÇOK HIZLI GELİŞİYOR

Gördük ki; Kayseri çok hızlı gelişiyor.

Özhaseki Başkan’ın kayıp zamana tahammülü yok.

2012’ye damga vuracak büyük şehircilik hamlesini başlatmış.

Başkan’ın ‘rüya projem’ dediği Cumhuriyet Meydanı düzenleme çalışmaları bile başlı başına bir ‘çılgın proje’. Proje kapsamında Adliye yıkılacak, Valilik binası geriye çekilecek.

Kayseri kocaman bir meydana kavuşacak.

Üstelik Erciyes gibi, şehir meydanı gibi koca koca işlere soyunulmuşken onlarca ayrı proje için de kollar sıvanmış…

Güzergâh itibariyle şehrin tarihi ve turistik mekânlarından geçen Kültür Yolu Projesi; Gevher Nesibe Medresesi’ne kurulacak Selçuklu Müzesi, kale içinde yer alacak Arkeoloji Müzesi, Kayseri Lisesi’nde kurulacak Milli Mücadele Müzesi, restorasyonla sergi ve konferans salonuna dönüştürülecek Kiçikapı Kilisesi önemli projelerden bazıları…

KONYA’NIN KAYBI; KAYSERİ’NİN KAZANCI

Kayseri’de Refik Bey’in en önemli şansı, kendine inanan bir Başkan’a ve gayretli bir ekibe sahip olması…

BEF Personel Müdürü Ahmet Kılnamaz, bizimle epey vakit geçirdi, yakından ilgilendi. Tabi biz de Kayseri’deki dostlarımıza Konya’dan bahsettik.

Ahmet Kılnamaz’ın Refik Bey’in hizmetlerini anlatırken sarf ettiği şu cümle ise ona ne kadar inandıklarının bir göstergesiydi:

Refik Bey’in iş yapma azmi ve heyecanı bizleri de heyecanlandırıyor.

Konya’nın kaybı, Kayseri’nin kazancı oldu.

Bizimle yakından ilgilenen başta Refik Tuzcuoğlu Bey’e, BEF Personel Müdürü Ahmet Kılnamaz’a, gazetemiz yazarı ve Gasteray Editörü M. Sami Aldur’a çok teşekkür ediyorum.

 malik07035.jpg

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum