KASKİ Genel Müdürü Uzunlar:

KASKİ Genel Müdürü Uzunlar:

"Gerek mevsimsel durum gerek Kahramanmaraş genelinde devam eden kuraklık, ilimizdeki yer altı ve yer üstü su kaynaklarını olumsuz etkiledi"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş ve Çukurova'nın verimli topraklarını sulayan Ceyhan Nehri'nin kaynağında su seviyesinde meydana gelen düşüş, içme ve sulama suyu miktarını etkiledi.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Mustafa Uzunlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuraklığın, Elbistan ilçesindeki Ceyhan Nehri'nin kaynağı olan Pınarbaşı'nda su seviyesinin azalmasına sebep olduğunu söyledi.

Elbistan ilçesinde faaliyet gösteren termik santral üniteleriyle şeker fabrikasının da üretimdeki su ihtiyacını Pınarbaşı'ndan karşıladığını ifade eden Uzunlar, il genelinde içme suyu kaynaklarında ciddi anlamda azalma meydana geldiğini belirtti. Uzunlar şunları kaydetti:

"Gerek mevsimsel durum gerek Kahramanmaraş genelinde devam eden kuraklık ilimizdeki yer altı ve yer üstü su kaynaklarını olumsuz etkiledi. Bunun sonucu tüm Kahramanmaraş genelinde olduğu gibi Elbistan ilçesinde ve Ceyhan Nehri ile Pınarbaşı kaynağında da azalma olmuştur. KASKİ Genel Müdürlüğü olarak halkımızın içme suyu sıkıntısı çekmemesi için gece gündüz çalışmalara aralıksız devam ediyoruz."


AA

Kaynak:Haber Kaynağı