Kasım ayı sürprizlerle mi geliyor?

 “Siyasette 10 dakika çok büyük zamandır” diye çok güzel bir söz vardır. Gerçekten bu böyledir. Siyaset ile uğraşanlar bunu çok iyi bilirler. Onun için adımlarını buna göre atar, konuşmalarını buna göre düzenlerler. Bunları dikkate almayanlar ise hayal kırıklığı yaşarlar.

 

Ereğli siyasetinde durum bundan farklı değil. Yerel seçimlerin startı verilmiş olmasına rağmen partilerde coşku yakalanamadı. Ereğli’yi seçim havasına Hüseyin Yağcı’nın aday adayı afişleri soktu. Bu coşkusuzluk ne zamana kadar sürecek bunu kestirmek zor gibi görünüyor.

 

Son aldığım duyumlara göre Ereğli siyaseti kasımda kaynayacakmış. İlk haftadan itibaren yaşanacak sürprizlerle ereğli halkı ve bende şaşıracakmışım. Bu şaşkınlık Ereğli Belediyespor Bayan voleybol takımının voleybol devlerini yenerek şaşırtması kadar olmayacaktır.

 

Cumhuriyet Bayramı törenlerinde DSP İlçe Başkanı Durmuş Çayhan’ın basına karşı serzenişi vardı. Sadece 3 parti mi var Ereğli’de diğerlerini görmezden geliyorsunuz. Biz kimseyi görmezden gelmiyoruz. Ama siz kendinizi göstermiyorsunuz. Ne yapalım şimdi herkesin peşinde mi koşalım. Yaptıklarınızı yapacaklarınızı söylediniz de biz mi yazmadık başkanım.

Hangi davetinize gelmedik. Sizin üyelerinizden çok basın mensubu arkadaşlarım toplantılarınıza geliyor. Şimdi siz basın bizi görmüyor derseniz haksızlık olur. Bir Allah’ın kulundan bende DSP’den aday olacağım dediğini duymadım. Aday adayı arkadaşlarımız varsa söyleyin bizde duyuralım. Siteminiz tamamen yersiz. Ereğli’de elbette 3 partinin aday adayları var. Başkada yok, ya da var biz bilmiyoruz.

 

Seçim öncesi aday adayı olanlardan hala Ereğli için işte bu proje Ereğli için çıkış olacak diyeceğimiz bir çalışma göremedik. Sanırım aday adayları aday olmaları halinde Ereğli üzerinde neler yapacaklarını detaylandıracaklar.

 

Adayları bekleyen birkaç sorunu ben yazayım. Adaylarımızda araştırsınlar. Eski sanayinin kaldırılması, Eski buğday pazarının kaldırılması, sebze Hal’inin kaldırılması, Akbank önündeki dükkanlar ve Ulu cami önündeki harabe yeni gelecek başkan adayları bunlara kafa yorarsa faydalı olur diye düşünüyorum.

 

Kasım ayının sürprizlerini hep birlikte bekleyelim. Bakalım Ereğli’de neler olacak.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum