Karataylı gençler pandemide ekran yerine spora yöneliyor

Karataylı gençler pandemide ekran yerine spora yöneliyor

Konya'da Karatay Belediyesi tarafından yeniden canlandırılan ve birçok branşta faaliyet gösteren Karatay Belediyespor Kulübü, pandemide gençleri ekran bağımlılığından uzaklaştırmak için gerekli tedbirleri alınarak 5 branşla çalışmalarını sürdürüyor

Konya'nın Karatay ilçe Belediyesi tarafından yeniden canlandırılan ve birçok branşta faaliyet gösteren Karatay Belediyespor Kulübü, bu yıl pandemi tedbirleri alınarak 5 branşla çalışmalarını sürdürüyor. Daha fazla Konyalı milli sporcunun yetişmesi, ulusal ve uluslararası platformda derece elde edilmesi için büyük çaba harcayan sporcular, kulüp yönetici ve hocalar, kısa sürede önemli mesafe kat etti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da çocukların hem zihinsel hem de bedensel anlamda yetişmesine büyük katkı sağlayan çalışmaları yakından takip ediyor. Pandeminin etkisini sürdürdüğü bu dönemde çocukları ekran bağımlılığından kurtarıp spora yönlendirmeyi amaçladıklarını belirten Başkan Hasan Kılca, “Sporu çocuklarımıza sevdirmeye ve hangi alanda spor yapmak istiyorlarsa yavrularımız için bütün imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.

Karatay Belediyesi tarafından yeniden canlandırılan Karatay Belediyespor Kulübü, pandemi kural ve tedbirleri çerçevesinde çalışmalarına devam ediyor.

Çocuk ve gençlerin boş vakitlerinde spor yapmaları, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve sporcunun yeteneği olduğu branşta kendini daha da geliştirmeyi amaçlayan kulüp, Taekwondo, Voleybol, Kick Boks, Cimnastik ve Güreş branşlarında faaliyet gösteriyor.

HEDEFLERİ HEM KENDİLERİNİ GELİŞTİRMEK HEM DE BAŞARI ELDE ETMEK

Bu yıl toplamda 181 sporcunun bulunduğu Karatay Belediyespor Kulübü, alanında uzman ve başarılı hocalar eşliğinde planlı ve disiplinli antrenmanlarla yoluna devam ediyor. Konya’ya çeşitli spor dallarında başarılar kazandırmayı amaçlayan kulüp yöneticileri, hocaları ve sporcuları, işi oldukça sıkı tutuyor. Üstelik aradan kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Karatay Belediyespor’lu yıldızlar, ulusal ve uluslararası platformda önemli birçok başarı da elde etti.

Karatay Belediyespor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren sporcular da kulübün Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca tarafından yeniden canlandırılmasından son derece memnun.

Antrenmanlarına ara vermeden devam eden Karataylı sporcular, bu sayede ekranlardan uzak kalarak hem zihinsel hem de bedensel anlamda kendilerini geliştirebildiklerini söylediler. Hedeflerini ulusal ve uluslararası platformlarda başarı elde etmek olarak özetleyen minik sporcular, kendilerine bu imkânı sağlayan Başkan Kılca’ya da teşekkür ettiler.

BAŞKAN KILCA, KULÜP ÇALIŞMALARINI VE SPORCULARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da ulusal ve uluslararası turnuva ile şampiyonalara hazırlanan Karataylı minik yıldızları yakından takip ediyor, sık sık onlarla bir araya geliyor.

Başkan Hasan Kılca, bu kapsamda kulüp bünyesinde faaliyet gösteren Cimnastik Takımı’nın antrenmanına katıldı.

Kulüp yöneticileri ve hocalardan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Hasan Kılca, Karatay Belediyesi olarak uzman antrenörler eşliğinde gençleri hem Konya sporuna hem ülke sporuna hem de hayata hazırlamak adına yapılan bu çalışmaları çok önemsediklerini söyledi.

SPORU ÇOCUKLARIMIZA SEVDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kılca, Karatay’da spor alanında güçlü bir potansiyel gördüklerini belirterek, şunları dile getirdi: “Karatay Belediyespor Kulübümüz bünyesinde çalışmalarına devam eden yavrularımızı ziyaret ettik. Göreve gelir gelmez Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzü kurmuştuk. Hemen akabinde de Karatay Belediyespor Kulübümüzü canlandırdık. Bizler de sık sık yavrularımızla bir araya gelerek çalışmalarına katılıyoruz onlara destek veriyoruz. Aradan çok kısa bir zaman geçmiş olmasına rağmen milli sporcular seviyesinde çocuklarımızın yetişmesine katkı sunmanın mutluluğu içerisindeyiz. Birçok branşta hizmet veren kulübümüz, pandemi dolasıyla şu anda 5 branşla çalışma yapıyor. Tabi salgının olduğu bu dönemde sporun önemi bir kat daha artmış oldu. Evlerimizden çok çıkamadığımız bu dönemde ekran bağımlılığına karşılık olarak en güzel çözümün spor yapmak olduğunu biliyoruz. Karatay Belediyesi olarak bizler de gençlerimizin hem bedensel hem de zihinsel anlamda yetişmeleri için gereken her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimiz, onların eğitimi ve gelişmesine yönelik daha birçok projeyi bir bir hayata geçireceğiz. Hedefimiz, ilçemizde sporu çocuklarımıza sevdirmeye ve hangi spor branşında ilerlemek isterlerse onların yanında olmaya devam etmektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler