Karatay'da bayram havası

Karatay'da bayram havası

Konya'da uzun bir süredir dışarı çıkamayan 0-14 arası çocuklar, bugün ilk kez dışarı çıktı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Aşkar Höyüğü Parkı’nı dolduran çocuklarla bir araya gelerek onlarla topaç oynadı maske ve çikolata dağıttı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Aşkar Höyüğü Parkı'nda çocuklarla bir araya geldi.

Yeni Tip Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 0-14 yaş aralığındaki çocuklar, 11.00-15.00 saatleri arasında Türkiye’nin dört bir tarafında olduğu gibi Konya’da da soluğu parklarda aldı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Belediyesi Aşkar Höyüğü Parkı’na giderek aileleriyle birlikte oynayan çocuklarla buluştu.

adm-0213.jpg

Çocuklarla bir süre sohbet eden, onlara ve ailelerine maske ile çikolata dağıtan Başkan Hasan Kılca, çocuklara hediye ettiği topaçları da birlikte deneme fırsatı buldu.

bayram.jpg

Başkan Hasan Kılca, çocukların uzun bir süredir dışarı çıkamadığını hatırlatarak kısa bir süreliğine de olsa bugünün çocuklar için faydalı olduğunu söyledi.

Koronavirüs’ün ülkemizde görülmeye başladığı günden bu yana salgının önlenmesi adına dezenfekte çalışmaları başta olmak üzere gerekli bütün önlemleri aldıklarının altını çizen Hasan Kılca, “Koronavirüs ülkemizde etkisini gösterdiği ilk günden bu yana Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, parklarımızda, ortak yaşam alanlarımızda kısacası Karatay’ımızın dört bir yanında dezenfekte çalışması yapıyor. Çocuklarımız için de 4 saatlik serbesti kararının alınmasıyla parklarımızda aynı hassasiyetle dezenfekte çalışması yapıldı. Parklara gelen yavrularımızın gönül rahatlığıyla oynayabilmesi adına her türlü önlemi aldık. Gerçekten de uzun bir süredir çocuklarımızın bu rengarenk, bu cıvıl cıvıl tabloyu çok özlemişiz. Biraz daha sabreder önlemlerimizi alırsak inşallah yakın bir zamanda tüm ülkemiz, şehrimiz ve bütün sokaklarımız yeniden bu görüntülerle dolup taşacaktır” dedi.

adm-0279.jpg

bayram0.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler