Karatay Karakulak Mahallesi, 20 milyon liraya mal olan sağlık merkezine kavuştu

Karatay Karakulak Mahallesi, 20 milyon liraya mal olan sağlık merkezine kavuştu

Konya'nın Karatay ilçesinde hayırsever İlker Yiğit'in katkılarıyla ve Karatay Belediyesi'nin öncülüğünde yapılan, 20 milyon lira değerindeki Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi resmi olarak açıldı.

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından hayırsever İlker Yiğit'in de katkılarıyla Karakulak Mahallesi'ne kazandırılan ve 20 milyon liraya mal olan Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi'nin resmi açılışı gerçekleştirildi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin sağlık alanında önemli adımlar attığına vurgu yaparak, "Karatay Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana, tüm hemşehrilerimize hizmet ulaştırmak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz" dedi.

Kılca, son 4,5 yılda Karatay'a işlevsel ve modern mimariye sahip aile sağlığı merkezleri kazandırdıklarını belirtti. Sağlık alanındaki bu ivmeyi daha da ileriye taşımak için Karatay Belediyesi olarak hayırseverlerin desteklediği projelere tam destek verdiklerini ifade etti. Hayırsever İlker Yiğit'in katkılarıyla temeli atılan Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi'nin vatandaşlara hizmet vermeye başladığını belirten Kılca, tesisin ilçeye ve bölgeye katkı sağlayarak kentsel dönüşüme ivme kazandıracağını söyledi.

Açılış törenine katılan hayırsever İlker Yiğit, babası Yusuf Yiğit'e yapılan hayır için teşekkür ederek, İl Sağlık Müdürlüğü ve Karatay Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen bu projenin toplum sağlığına önemli bir katkı sunduğunu belirtti.

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Karakulak Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi'nin Türkiye'ye örnek bir nitelikte olduğunu vurgulayarak, sağlık yatırımlarında Konya'nın modeline yeni bir halka daha eklenmiş olduğunu ifade etti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da merkezin hayırlı olmasını dileyerek, sağlık hizmetlerindeki gelişmelere vurgu yaptı.

Açılışın ardından protokol üyeleri, 2 bin 377 metrekare arsa üzerine kurulu, 20 milyon lira değerindeki Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi'ni gezerek tesisin içinde bulunan 5 doktor odası, 5 hemşire odası, Gebe İzleme Odası, Aşı ve Bebek İzleme Odası, Tıbbi Müdahale Odası, Laboratuvar ve çok amaçlı salon hakkında bilgi aldılar. Dualarla gerçekleştirilen resmi açılışın ardından merkezin, Karatay ilçesi ve Konya'daki sağlık camiasına hayırlı olması temenni edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.