Karatay Belediyesi'nin bütçesi yüzde bin 500 arttı

Karatay Belediyesi'nin bütçesi yüzde bin 500 arttı

Karatay Belediye Meclisi, 2024 mali yılı için hazırlanan 5 milyar TL'lik bütçeyi oy birliğiyle kabul etti. En büyük pay yatırımlara ayrılırken, Başkan Hasan Kılca, bütçenin yüzde bin 513 oranında artırıldığını açıkladı.

Karatay İlçe Belediye Meclisi, 2024 yılı bütçesini oy birliğiyle kabul ederek, ilçenin mali yapısını belirledi. Toplamda 5 milyar TL olarak belirlenen bütçe, ilçe için önemli yatırımlara, hizmetlere ve projelere ayrıldı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, 2024 bütçesinde de en büyük payı alacak birimler belirlendi.

Yapı Kontrol Müdürlüğü, ilçeye okul, sağlık, sosyal ve kültürel tesislerin yanı sıra sportif faaliyetleri içeren projelerin yapımını üstlenerek, 1 milyar 300 milyon TL'lik bir bütçeye sahip olacak. Fen İşleri Müdürlüğü 780 milyon TL, Mali Hizmetler 600 milyon TL, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü 450 milyon TL'lik bütçe ile hizmet verecek. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise 435 milyon TL'lik bütçesiyle ilçenin gelişimine katkı sağlayacak.

yay.jpg

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 2024 bütçesinin ilçeye, vatandaşlara ve projelere odaklandığını belirterek, "2019'dan bu yana bütçemizi yüzde bin 513 oranında artırdık. Hizmet, tasarruf ve gelir artışını gözeterek, mali disiplini sağlamak temel ilkemiz oldu. Faiz giderlerimiz 0 TL ve bütçemizi kendi öz kaynaklarımızla yönetiyoruz" dedi.

Karatay Belediyesi, 2024 bütçesiyle ilçenin yaşam standardını yükselten, yeşil alanları artıran ve çeşitli hizmetler sunan projelere odaklanmaya devam ediyor. Başkan Hasan Kılca, ilçenin ve hemşehrilerin ihtiyaçlarına uygun hizmetler sunma sözü vererek, "2024'te de yatırımlarımıza en büyük payı ayırdık. Milletimize hizmet borcumuzu ödemek adına gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum