Karatay Belediyesi Filistin için önemli bir jest yaptı

Karatay Belediyesi Filistin için önemli bir jest yaptı

İsrail’in Mescid-i Aksa ve Gazze’de Filistinlilere yönelik başlattığı saldırılar sonucu ortaya çıkan acil ambulans, ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyacı nedeniyle Kızılay, bir yardım kampanyası başlattı.

Karatay Belediyesi de “Filistin Yaralı, Uzat Elini” sloganı ile başlatılan bu anlamlı yardım kampanyasına destek verdi ve Filistinli kardeşlerimizin yaralarını sarmak amacıyla Kızılay Karatay Şubesi’ne bir ambulans bedeli bağışta bulunacak.

KARATAY BELEDİYESİ FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, terör devleti İsrail’in Ramazan Şerif'in başlangıcından itibaren düzenlediği hain saldırılar, işgal girişimleri ve zorbalıklarına çocuk, kadın, yaşlı demeden Filistinlileri şehit ettiğinin altını çizerek yapılan bu saldırıları lanetledi.

Başkan Hasan Kılca, “Türkiye; liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde İsrail'in Filistin'deki kanlı saldırılarının durdurulması ve uluslararası camianın İsrail'e güçlü bir tepki ve caydırıcı bir ders vermesi için yoğun bir diplomasi trafiği yürütmektedir. Peygamber Efendimizin miraca çıktığı bu kutsal şehri, ilk kıblemizi, Hazreti Ömer’in ve Selahaddin Eyyubi’nin mirasını sahipsiz bırakmayacağız. Zira Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’e sahip çıkmak, Filistin halkıyla dayanışma içinde olmak, bizler için son derece önemli bir vazifedir. Bizler de Kızılayı’mızın başlattığı Filistin’e yardım kampanyasına Karatay Belediyesi olarak katılacağız. Bu kapsamda da acil ihtiyaçların başında gelen ve bölgedeki kardeşlerimizin yaralarını sarmak amacıyla Kızılay Karatay Şubesi’ne bir ambulans bedeli ulaştıracağız. Bu vesileyle Filistin topraklarının işgal edilmesini hiçbir şekilde kabul etmediğimizi beyan ediyor, Filistin halkı özgürleşene kadar, haklı davalarında kararlılıkla Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan Karatay Belediyesi Meclisi, Mayıs ayı ilk oturumunda aldığı kararla çocuk, kadın, yaşlı demeden Filistinlileri şehit eden İsrail’i kınayacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.