Karatay Aykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hayır çarşısı açıldı

Karatay Aykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hayır çarşısı açıldı

Konya'nın önemli ayakkabı üretim merkezlerinden Karatay Aykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, sektörün ara eleman ihtiyacını karşılamak ve öğrencilere destek sağlamak amacıyla ayakkabı, çanta ve temizlik ürünlerini içeren hayır çarşısı düzenledi.

Konya Ayakkabıcılar Sanayi Derneği, Ayakkabıcılar Odası, Karatay Aykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, ve ayakkabı üretimi yapan esnaf işbirliğiyle gerçekleşen etkinlikte, okul binasında öğrencilerin el emeği ürünleri sergilenerek satışa sunuldu.

Karatay Aykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlker Özer, bu hayır çarşısının okulun ihtiyaçlarına ve öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti.

h1.jpg

Müdür Özer, "Ayakkabı ve çanta satışı yapıyoruz. Bu sayede okulumuzun okul aile birliğine ve öğrencilerimizin faydasına bir miktar gelir elde ediyoruz. Bunu senede 2 defa hem kış hem yaz olmak üzere bahar aylarında yapacağız. Bu ikinci hayır çarşımız ve bundan sonraki yıllarda da, bunu geleneksel hale getirip her sene yapmayı planlıyoruz" dedi. Okulda satışa sunulan ürünler, Konya'nın güçlü ayakkabı üretim sanayisinin ve esnafın destekleriyle elde ediliyor.

h2.jpg

Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Muhammet Acar, “Eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını temin etmek amacıyla bu. Okul idaresi tarafından hayır çarşısı düzenlendi. Özellikle Ayakkabıcılar Odası olarak biz katkı sağladık ancak burada en önemli konu bizim çok kıymetli üyelerimiz, maddi ve manevi destekleri bizim için çok kıymetlidir” şeklinde konuştu.

Esnaf Halit Çelik, "Bütün meslek liselerinin kendi ürettikleri alanlarda hayır çarşısı düzenlemeleri güzel bir durum. Hem yapmış oldukları ürünleri tanıtabilirler hem okula hem de öğrencilere katkı sağlarlar. Yani vatandaşlarımız tabii belki hiç karşılaşmadıkları bir ürünle burada karşılaşabilir" dedi.

h3.jpg

Ayakkabı almak için gelen Şerafettin Akgül ise, "Bu tür etkinlikler öğrencilerin meslek hayatına erken yaşta atılmalarına faydalı oluyor. Buradaki satışlarla da okul aile birliğine bir katkı sağlıyor. Bu yüzden geldik alışveriş yapıyoruz. Diğer vatandaşlarımızın da buraya gelmelerini öneriyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler