Karar!

                                                       KARAR!

 

                                                                                                                  ONUR AKBAŞ

Tarih: 25/04/2006

Yer  : Afyon

 

 Sevgili!

Yine sensizlikler denizindeyim; kulaç atıyorum gurur dalgalarına, duygu gelgitlerinde. Gözlerin kadar kara, karanlıklardayım. Benim karanlığımın en eksik yanı üzerinde oynak parlaklıkların olmamasıdır. Bugün biraz isyan biraz da teslimiyet kokan bir atmosferde yazıyorum bunları sana...
Kitaplar teselli vermemeye başladı; senin gülüşünü gördükten sonra...Renkler manasını yitirdi biraz utanç biraz da iffet mahsulü yanağının elmasını görünce. Kaşının iniş çıkışlarına bağlı dengelerim ruhumda söz fermanıyla meydana getirdiğin ihtilallerle değişti. Yüzünde açan keder gülleriyle yıkıldı senin sevgini hapsettiğim hücrelerimin duvarları. Sana dair aldığım bir haberle, buna dair bir yerden lütuf gibi gelen bir türkü sesiyle değme senaristlere taş çıkardım sana aşık bir genci oynarken dünya denilen tiyatro sahnesinde.

 

Bitanem!

İçimde şahlanan sevgi adlı isyancıya karşı aldığım tedbirler iflas etti. Her hazırladığım paket bu isyancının koyduğu bir bomba olup patladı elimde. İçimde yanan Kerbela yangınını söndürmeye İbrahim'in safını tutan karınca gelmeyince, kendimi Muhammedi ırmak hükmündeki satırların serinliğine koyuverdim de rast geldiğim ilk anaforda su perisini kıskandıran bir edayla beliriveren hayalinle beliriverdin karşımda.
Her şeyim!
Anladım ki senden kaçmak Üeys'in(*) hapsedildiği Ebu Kasem zindanından kaçmaktan daha zor. Zira benim dostlarım onun dostları kadar çare ehli değiller. Yığınlar, halime mana vermek için Fırat nehrinin mürekkep kokan tarihine gidiyorlar kendi içlerindeki science fictionlarla... Nereden bilecekler tarihin bile halime bakıp asır adlı notalar arasında tekerrür adlı nakaratını kaybettiğini.

Karar!

Bütün ehl-i sevda ayağa kalksın!
Altmış Dokuz adlı Prensesin
İki Yüz Altmış Altı adlı sevgi meftununun aşk fermanını inkarı ile bir ölçüde intihara kalkışması hem Hak katında hem sevgi kanunnamesinde suç sayıldığından idamına karar verilmiştir.(Lakin sevdanın kalemi çelikten, Rahmet-i ilahi öteler ötesindendir; kalem kırılmaz.)
Hem İki Yüz Altmış Altı hem de Altmış Dokuz'un içinde saklı Altmış Altı'nın (cc) aşkı cezayı geciktiren sabrı hürmetine Altmış Dokuz'un affına...
 

(*) Veysel Karani

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum