Karaman'da işaret dili kursu

Karaman'da işaret dili kursu

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezince (KMÜSEM), işaret dili kursu açıldı.Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada,...

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezince (KMÜSEM), işaret dili kursu açıldı.
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, kursa işitme engellilerle iletişim kurabilecek ve işaret dili öğrenebilecek bedensel ve fiziksel özelliklere sahip herkesin katılabileceği belirtildi.
Kursun 10 Ekim'de başlayıp 29 Kasım'da tamamlanacağı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Kurs başvuruları 7 Ekim'de sona erecek. KMÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi eğitim sınıflarında toplam 120 saat sürecek eğitim programı 10 Ekim'de başlayıp 29 Kasım'da sona erecek. En fazla 30'ar kişiden oluşacak ve iki grupla sürdürülecek eğitimin ücreti 200 lira olarak belirlenirken katılımcılara program sonunda sertifika verilecek. İşitme engelli bireylerin birbirleriyle iletişim kurabilmeleri için el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dil olan işaret dili, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında ve hastanelerde işaret dili bilen elemanların çalıştırılma zorunluluğu nedeniyle fazlasıyla ilgi gören bir eğitim programı."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı