Karaman Yolu için...

Karaman yolu Konya yoluna bağlansın artık

 

İnanılmaz bir hafta yaşadık. Sanki kara bulutlar geldi Ereğli’nin üzerinde durdu. Konya yolundan geçerek karşı taraftaki camide teravih namazı kılmaya giden Ahmet Acar hayatını kaybetti. Ben burada kim haklı kim haksızı tartışmak istemiyorum. Bir gerçek var ki bu yol üzerine alt geçitler hızla yapılmalıdır. Bu konuda Milletvekilimiz Abdullah Çetinkaya ve Belediye Başkanımız Ahmet Özdoğan’a büyük iş düşüyor. Onlarda ben biliyorum ki bu konuda büyük gayret sergiliyorlar. Ereğli Kaymakamı Cevdet Can Bey’de bu konuda ne gerekirse yapmaya hazır.

Bunları bildiğim halde neden yazıyorum. Bu konuda elinden bir şey gelecek olan varsa destek olsun.  Bunun artık bir zaruret olduğunun bilinmesi gerektiğini söylüyorum.

Bunun yanı sıra Ereğli girişinin acil düzenlenmesi gerektiği de önceki gün yaşadığımız kazadan sonra bir kez daha gündeme geldi. Yol çalışmasının yapıldığını biliyoruz. Yetkililer bu işi takip edip yol genişletme sırasında eski Konya yolunun çıkışıyla birleşen kısmı en iyi şekilde düzenlemedir.

Ereğli’de yaşadığımız son üç kazaya dikkat çekmek istiyorum. Kazaya bir bisikletli ve iki motosikletli sürücü karıştı. Bunlardan ikisi vefat etti. Buradan şu sonuç çıkıyor. Bisiklet ve motosiklet sürücüleri daha dikkatli olmak zorundadır. Araç sürücüleri de onları yok saymamalıdır. Kimse ben kaza yapayım birini öldüreyim demez. Bayram öncesi ailelerimizi üzmemek için lütfen daha dikkatli olalım kurallara uyalım.

***

Ereğli’nin kafaları karıştırıp duran bir başka konusu ise Karaman yolunu Konya yoluna bağlayacak yolun açılması için çalışmalara kim ne zaman başlayacaksa başlasın artık. Bu konuda girişimleri biliyorum. Geçtiğimiz günlerde bu yolun çalışmasının başlayacağı söylenmişti Milletvekilimiz tarafından ama gördüğüm kadarıyla Grayderler birkaç gün çalıştı ve yolun açılması gene durdu.

Bu yolun bir an önce açılması lazım. Şehir içine giren kamyonların Tırların ne kadar tehlike saçtığını defalarca haber yaptık. Çözüm bulunması için illa birilerinin canlarının yanması beklenmemeli, yarın pancar kamyonları vızır vızır çalışacak.

Karaman yolundan gelen araçlar hem çabuk şekilde Konya Adana yoluna çıkacaklar hem de şehir içi trafiğinde büyük bir rahatlama olacak. Ereğli stadyumundan giren araçlar Belediye önünden Anıt Caddesi’ne çıkıyor. İtfaiye Müdürlüğü önünden ise Mustafa Seyran Caddesi, Kuyubaşı, Hastaneler kavşağı derken Karaman’a yoluna ancak çıkabiliyor. Bu mesafede 6 kez ışıklarda durmak zorunda kalıyor. Yolun açılmasıyla bu sorun kalmayacaktır. Hem trafik daha hızlı ve düzenli akacaktır. Hem de Ereğli merkezdeki kaza riski en aza inecektir. Yazımızda bu yol ile ilgili çalışma yapılmıyor anlaşılmasın. Çalışma var ekipmanlar tamamlanmaya çalışılıyor. Bizim istediğimizi biraz daha hızlı olalım.

***

Polis Okulu’nun yolu tören alanı asfaltlanmış. Hem de bu iş hafta sonu çalışılarak yapılmış. Çok da güzel olmuş okulumuza ve belediyemize yakışmış. Bu güzel hizmeti tebrik ediyorum. Yakışan olmuş. Asfalt konusunda eksiklikler yok mu, var. Ama bundan sonrası sırasıyla gelecek.

***

İkbal Gürpınar’ın programında neden yoktun diye ısrarla soranlara sadece şunu söylemek istiyorum “davetli değildik” cep telefonlarına gelen mesaj da bize gelmedi. Bilmesi gerekenlerin bilgisine…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.