Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

İyi savunma yapan kazanır

İstanbul Başakşehir maçından sonraki yazımda takımın önemli bir deplasmandan bir puanla dönmesinin yanında Aykut Kocaman’ın kazanma adına oynattığı oyun son derece önemliydi. Takımı özellikle ikinci yarı ileri çıkarmak için sarf ettiği çabaya bizzat sahadan şahit olduğum için Kasımpaşa maçından umutluyum.

            Şimdi birileri çıkıp “Kasımpaşa maçı kötü Başakşehir’e benzemez. Adamlar çok iyi” diyecektir. Nitekim diyorlar da. Bir ölçüde hak vermemek elde değil. Hücum hatları çok iyi. Adem Büyük’ün cezalı olması Konyaspor adına büyük avantaj. Fakat Ryan Babel ve Scarione gibi çok tehlikeli oyuncuları var.

            Hemen ev sahibi tarafına bakalım. Konyaspor geçen hafta bence sağ açığı ile sol beki yok gibi oynadı. Açıkta boşu boşuna alınmış Kenan Özer ile sol bekte her an arkasına top ya da adam kaçırmaya hazır Mehmet Uslu için bazı oyuncular iki kişilik oynamak zorunda kaldı. Buna rağmen İstanbul’dan puanla dönmeyi başardılar. Bu hafta ise Djalma iyileşti. Ömer Ali’nin cezası bitti. Marica da oynayabilir. Bu durumda iki takımın da hücum güçleri neredeyse eşitlenmiş olacak.

            Peki bu maçta kazananı kim belirleyecek? Kazanan diyorum çünkü bu kez berabere bitme ihtimali güçlü hücum hatları nedeniyle çok zor. Demek ki maçın sonucunu savunmalar belirleyecek. İki takımın savunmasına baktığımızda Kasımpaşa biraz önde görünüyor. Konyaspor’da sol bek ve stoperin biri (Ali Turan) korkulu rüya uzmanı gibiler. Ömer Ali ve Vukoviç ise savunmanın sağlam burçları. Rakipte Donk ve Dvali çok iyiler. Orhan ve Veysel de tecrübeli oyuncular. Kalede Ertaç oynuyor. Formda ama İsakson kadar deneyimli değil. Konyaspor’da ise Kaya oldukça formda.

            İki haftadır iyi oynuyorlar diye kimse bana kızmasın. Ali Turan ve Mehmet Uslu ne kadar az hata yaparsa Konyaspor’un Kasımpaşa karşısında kazanma şansı o kadar artar. Ve bu maçı kazanması gerektiğini siz benden daha iyi biliyorsunuz, saygıdeğer okurlarım.

 

Twitter: @selmansel  / Facebook: selman.akyuz

Mail: selmanselimakyuz@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar