İşte bugünün Sütçü İmamı! Frankfurt Havalimanı'nda eşinin başını açmaya çalışan görevlileri yerden yere vurdu

Almanya'nın Frankfurt şehrinde bulunan havalimanında ilginç bir olay yaşandı. Eşinin başörtüsünü açtırmak istemeyen müslüman yolcu görevlilerin sert müdahalesine öyle bir karşılık verdi ki izleyenler mest oldu.

Medeniyetin anavatanı olarak kendini anlatan Almanya'nın Frankfurt Havalimanı'nda yıllarca unutulmayacak bir olay yaşandı.

Uçuş için belgelerini hazırlayan müslüman çifte zorluk çıkaran Alman görevliler unutmayacakları bir ders aldılar.

Görüntülerde de olduğu gibi eşinin başını açması için baskı yapan havalimanı görevlileri kadının kocasından kıyasıya bir dayak yedi.

SÜTÇÜ İMAM BENZETMESİ

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasıyla birlikte kullanıcılar müslüman adama Sütçü İmam benzetmesi yaptı.

31 Ekim 1919 günü hamamdan çıkan 3 Türk kadına işgalci Fransız Ermeni askerleri "Burası artık Türk memleketi değildir. Fransız müstemlekesinde peçe ile gezilmez" diyerek kadınların peçelerini zorla açmak istemişlerdir.

Olaya ilk müdahale eden Çakmakçı Sait; "Gâvur oğulları! Dokunmayın bacılarıma!" diyerek Ermeni askerlerinin üzerine yürür.

Üzerinde silahı olmayan Çakmakçı Sait, silahlarıyla karşılık veren işgalciler tarafından yaralanır ve daha sonra şehit olur. Bu olaya şahit olan Sütçü İmam silahıyla ateş açar ve bir Ermeni askerini öldürür, bir diğerini de yaralar.

1 Kasım 1919 tarihinde, ölen Ermeni için büyük bir cenaze töreni düzenlenir. Ermeniler ve Fransız askerleri Sütçü İmam'ı aramaya başlayınca Sütçü İmam bir atla Ağabeyli köyüne gider.

Ermenilerin ve Fransızların bütün çabalarına rağmen Sütçü İmam bulunamaz.

31 Ekim 1919'da Kahramanmaraş'ta düşmana ilk kurşunu atan Sütçü İmam, Kahramanmaraş'taki kurtuluş hareketini başlatmıştır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum